X1 Nano je nejlehčím ThinkPadem v historii. Průkopnický ThinkPad X1 Fold je nyní k dispozici na objednání

Praha, 2. října 2020 – Společnost Lenovo představila nejnovější přírůstky do prémiového portfolia X1, ThinkPadTM X1 Nano. Nejlehčí ThinkPad, který tu kdy byl, váží pouhých 907 g1 a jedná se o první produkt Lenovo založený na platformě Intel® Evo™2 poháněný procesorem Intel® Core™
11. generace.
X1 Nano nabízí 13palcový 2K displej s úzkými rámečky a poměrem stran 16:10, čtyři reproduktory a čtyři 360stupňové mikrofony. Kvalitní zvuk a obraz podporují systémy Dolby Vision
a Dolby Atmos®. Připojení notebooku je možné skrze Wi-Fi 65 a volitelné 5G6 s vyšší šířkou pásma.

Lenovo zároveň oznámilo, že je k dispozici na objednání první skládací počítač7 na světě – ThinkPad X1 Fold. Zařízení je vrcholem technologické inovace, poháněné procesorem Intel® Core™
s technologií Intel® Hybrid, kterou přináší program Project Athena od společnosti Intel. Spojením všech důležitých funkcí smartphonů, tabletů a notebooků vzniklo skládací počítačové zařízení X1 Fold, které nabízí připojení na 5G6 síť a zároveň bezpečnostní funkce ThinkShield.

X1 Nano: Nejlehčí ThinkPad, který tu kdy byl

ThinkPad X1 Nano je s váhou pod jeden kilogram nejlehčím počítačem kategorie ThinkPad1 v historii. Jde o jeden z nejkomplexnějších ultralehkých notebooků současnosti s nejvyšším výkonem, displejem, zvukem a zabezpečením.
A screen shot of a computer

Description automatically generated

  • X1 Nano je vybavený procesory Intel® Core ™ i7 až 11. generace s grafikou Intel® Iris® Xe a nabízí nejlepší procesory na světě pro tenké a lehké notebooky3, které poskytují až 2,7krát rychlejší vytváření obsahu8, o 20 % rychlejší pracovní produktivitu9 a více než dvojnásobně rychlejší hraní her a přehrávání obsahu10 v rámci pracovních postupů oproti konkurenčním produktům.
  • Thunderbolt™ 4 pro snadnější připojení díky jednomu kabelu.
  • X1 Nano je první ThinkPad, který obsahuje aktualizovanou sadu umělé inteligence
    a biometrických bezpečnostních funkcí ThinkShield – od rozpoznání hlasu, detekce přítomnosti uživatele s možností přihlášení a uzamčení bez dotyku, když uživatel odejde, až po známou funkci Match on Chip, čtečku otisků prstů.
  • X1 Nano lze předinstalovat pomocí operačního systému Windows 10 Pro nebo Ubuntu® Linux® OS a obsahuje volitelné 5G6 připojení.
  • 13palcový displej Dolby Vision 2K s poměrem stran 16:10 nabízí rozsáhlé zobrazení
    a 100% sRGB. K dispozici je také ve verzi s dotykovým displejem.
  • Systém reproduktorů zahrnuje čtyři reproduktory s podporou Dolby Atmos a v kombinaci se čtyřmi 360stupňovými mikrofony zajistí čisté hlasové hovory a videohovory.
ThinkPad X1 Nano Gen 1 Sizzle

ThinkPad X1 Fold: Zásadní posun v oblasti osobních počítačů

Po pěti letech vývoje je ThinkPad X1 Fold prvním zařízením svého druhu, které chce nastolit nový směr způsobu práce s technologiemi. Přizpůsobuje se rozšiřujícímu se trendu hybridního modelu práce z domu a z kanceláře, kdy uživatelům vyhovuje nést v tašce něco malého, ale při užívání mít stejný komfort jako u klasického notebooku.

ThinkPad X1 Fold je nyní k dispozici
na objednání včetně volitelného příslušenství jako je Bluetooth klávesnice Mini Fold s bezdrátovým nabíjením přímo v zařízení nebo pero Lenovo Mod a stojan Lenovo Easel Stand pro umístění na výšku či šířku.

Všechny produkty Think jsou vybavené specifickou verzí Vantage pro firmy, kterou
na podzim čeká inovace. Commercial Vantage 1.2 je klientská aplikace určená pro podnikové zákazníky, která koncovým uživatelům usnadňuje nejen aktualizaci jejich hardwarových nastavení, ale nabízí i ovládací prvky speciálně pro IT adminy odpovědné za správu více zařízení pro společnost. S touto verzí bude instalační velikost snížena na polovinu a rozhraní bude zjednodušené tak, aby bylo snazší najít různé funkce rychleji.

Commercial Vantage umožňuje uživateli přizpůsobit výkon baterie, nastavení mikrofonu, displeje
a fotoaparátu pro optimalizovaný audiovizuální zážitek. Pro vyšší bezpečnost detekuje nedůvěryhodné sítě Wi-Fi a automatizuje aktualizace systému BIOS a firmwaru, čímž zajišťuje lepší ochranu zařízení před vznikajícími hrozbami. Pro koncové uživatele jsou aktualizace systému hotové pouze pomocí jednoho kliknutí, aniž by museli vyžadovat asistenční služby IT pracoviště. Tato vylepšená uživatelská zkušenost nijak neomezuje IT management. S programem Commercial Vantage mohou IT admini udržovat kontrolu nad každým zařízením Lenovo v jejich výbavě a rozhodovat se, kdy Vantage zkontroluje a nainstaluje jednotlivé aktualizace. Do této verze přibyly ovládací prvky admina, které umožňují vzdálené spuštění a kontrolu nad aktualizací systému, s cílem zajištění aktualizovaného stavu, přestože IT pracovníci nemají fyzický přístup k zařízení.

Ceny a dostupnost11

ThinkPad X1 Fold bude dostupný v listopadu 2020 s cenou 107 990 Kč s DPH.

ThinkPad X1 Nano bude dostupný v 1. čtvrtletí 2021. Cena ještě není stanovena.

Datasheety

Obrázky

Komerční verze Vantage 1.2 bude globálně dostupná od 13. října a je zahrnuta ve všech nových produktech Think bez dalších nákladů. K uvedenému datu si mohou stávající zákazníci značky Think také stáhnout nejnovější verzi z obchodu Microsoft a na stránkách podpory Lenovo.

1 Založeno na interním výzkumu Lenovo zaměřeném na všechny modely ThinkPad vyrobené od roku 1992 společností IBM nebo Lenovo na celém světě.

2 X1 Nano je součástí inovačního programu Intel Athena Project a očekává se, že bude prvním zařízením ThinkPad založeným na platformě Intel® Evo ™ a poháněným procesory Intel® Core ™ 11. generace.

3 Zdroj: Intel. Měřené průmyslovým benchmarkem a testem reprezentativních průvodců používání a jedinečnými vlastnostmi procesorů Intel® Core ™ i7 11. generace. Podrobnější informace o výkonu a referenčních výsledcích najdete na http://www.intel.com/Evo.

4 Životnost baterie se bude lišit a bude záviset na mnoha faktorech včetně konfigurace a použití produktu, softwaru, provozních podmínek, bezdrátové funkčnosti, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších faktorech.

5 Vyžaduje samostatně zakoupený směrovač Wi-Fi a plán, který se může lišit v závislosti na místě. Platí další smluvní podmínky a / nebo poplatky. Rychlosti Wi-Fi 6 jsou obvykle až 9,6 Gb / s ve srovnání s Wi-Fi 5 s rychlostí 3,5 Gb / s. Rychlosti připojení se budou lišit v závislosti na umístění, prostředí, podmínkách sítě a dalších faktorech.

6 Vyžaduje síťovou službu 5G a zvlášť zakoupený mobilní datový program, který se může lišit v závislosti na místě. Platí další smluvní podmínky a / nebo poplatky. Rychlosti připojení se budou lišit v závislosti na umístění, prostředí, podmínkách sítě a dalších faktorech.

7 Na základě průzkumu provedeného společností Lenovo v červnu 2020 o počítačích prodaných významnými výrobci počítačů, kteří ročně prodají na celém světě více 1 než milion kusů. Dostupnost X1 Fold se může lišit v závislosti na geografické poloze a produkty mohou být dostupné pouze na vybraných trzích.

8 Zdroj: Intel. Měřeno podle pracovního postupu podle Vytvoření obsahu: Úpravy fotografií. Podrobnější informace o výkonu a referenčních výsledcích najdete na http://www.intel.com/11thgen.

9 Zdroj: Intel. Měřeno podle Produktivita: tok práce Microsoft Office 365. Podrobnější informace o výkonu a referenčních výsledcích najdete na http://www.intel.com/11thgen.

10 Zdroj: Intel. Podrobnější informace o výkonu a referenčních výsledcích najdete na http://www.intel.com/11thgen.

11 Ceny nezahrnují daně, poštovné ani opce a mohou se změnit bez předchozího upozornění; použijí se další podmínky. Ceny prodejce se mohou lišit. Data na skladě se mohou lišit podle lokality a produkty mohou být dostupné pouze na vybraných trzích. Celá nabídka závisí na dostupnosti. Společnost Lenovo si vyhrazuje právo kdykoliv změnit nabídky produktů, funkce a technické údaje bez předchozího upozornění.

O společnosti Lenovo

Lenovo, společnost s obratem 43 miliard USD a člen globálního žebříčku Fortune 500, je lídr v poskytování inovativních řešení pro datová centra a spotřebitelských a komerčních technologií. Portfolio vysoce kvalitních a bezpečných produktů a služeb zahrnuje počítače (včetně legendární značky Think a vícerežimové YOGA), pracovní stanice, servery, storage, síťová řešení a software (včetně řešení ThinkSystem and ThinkAgile), chytré televize a rodinu mobilních produktů, jako jsou chytré telefony (včetně značky Motorola), tablety a aplikace. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz

LENOVO, THINKPAD a THINKSTATION jsou ochrannými známkami společnosti Lenovo. Registrovaná ochranná známka Linux® je používána na základě sublicence od Linux Foundation, výhradního nabyvatele licence Linus Torvalds, vlastníka ochranné známky na celém světě. Ubuntu je registrovaná ochranná známka společnosti Canonical Ltd. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků. © 2020, Lenovo Group Limited.