Pilulka.cz zahájí veřejnou nabídku akcií

Společnost Pilulka zahajuje veřejný příjem objednávek na trhu Start pražské burzy. Nabídka akcií se bude sestávat až z 800 tisíc akcií společnosti. 

„Chceme umožnit celé řadě i drobných investorů benefitovat na transformaci lékárenského trhu, kde je Pilulka synonymem inovátora. Od veřejné nabídky si slibujeme zajištění financování další expanze do zahraničí a technologický vývoj. Nejen poslední měsíce ukázaly, že digitalizace postupuje velmi rychle, dokonce ještě rychleji, než jsme si před několika měsíci dokázali všichni představit. Chceme jít příkladem dalším e-commerce firmám a rozhýbat kapitálové trhy v České republice. Měli jsme celou řadu nabídek od finančních i strategických investorů z České republiky i ze zahraničí, ale rozhodli jsme se pro veřejnou nabídku,“ říká Petr Kasa, spolumajitel Pilulky.

ISINCZ0009009874
Zahájení příjmu objednávek6.10.2020, 10:00
Ukončení příjmu objednávek20.10.2020, 12:00
Zveřejnění výsledků veřejné nabídky20.10.2020
Vypořádání CDCP23.10.2020
První obchodní den26.10.2020
Minimální množství veřejné nabídky0 ks akcií
Maximální množství veřejné nabídky800 000 ks akcií
Minimální cena veřejné nabídky350 Kč
Maximální cena veřejné nabídky424 Kč
Krok kotace2 Kč
Velikost lotu80 ks

Za první pololetí společnost Pilulka oznámila, že zaznamenala nejsilnější pololetí ve své historii. Posilněna korona krizí, ve které sehrála v oblasti zdravotnictví významnou společenskou roli, dosáhla od ledna do června tohoto roku tržeb 1,6 miliardy korun (včetně franchise lékáren) a vyrostla meziročně o 45 %. Internetové tržby vzrostly meziročně o 68 %, kamenné lékárny Pilulka utržily o 33 % více než v loňském roce.

Zájemci o akcie Pilulky mohou využít k podání nabídky tyto brokery:

WOOD & Company Financial Services, a.s.
www.o.portu.cz

Patria Finance, a.s.
www.patria.cz


J&T BANKA, a.s.
www.jtbank.cz

Fio banka, a.s.
www.fio.cz

BH Securities, a.s.
www.bhs.cz

Veškeré informace o společnosti, výsledky hospodaření a další podklady pro investory naleznou zájemci na www.pilulka.cz/pro-investory.

Skupina Pilulka působí na českém, slovenském a rumunském trhu od roku 2013 a v současnosti provozuje více než 150 růžových Pilulka Lékáren společně s internetovými lékárnami Pilulka.cz, Pilulka.sk a Pilulka.ro. Společnost zaměstnává přes 380 lidí, převážně se zdravotnickým vzděláním. Je majoritně vlastněna českými fyzickými osobami, které se aktivně podílejí na jejím řízení. Pilulka v roce 2017 získala ocenění APEK E – commerce Comment start Awards 2017 za nejvíce inovativní a originální internetový obchod. V 2017 získala Pilulka 1. místo v regionu CEE v kategorii vycházejících hvězd Rising Star o rok později získala 5. místo v hlavní kategorii ve střední a východní Evropě v soutěži Deloitte CE Technology Fast 50. V říjnu 2019 byla společnost Pilulka.cz oceněna z rukou ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a prezidenta SOCR ČR Tomáše Prouzy za inovace v digitalizaci obchodu. V roce 2020 byla společnost Pilulka oceněna programem Czech Best Managed Companies 2020 za kvalitu řízení předních soukromě vlastněných společností včetně jejich managementu.