Uživatelé oceňují přednosti Barracuda CloudGen WAN pro Microsoft Azure

Společnost Barracuda Networks již řadu let patří mezi absolutní špičku mezi dodavateli řešení z oblasti informační bezpečnosti, komunikace a síťové infrastruktury. V souladu s potřebami zákazníků se zaměřuje na moderní cloudově orientovaná řešení.

V létě tohoto roku firma představila inovativní bezpečnostní řešení typu Software as a Service (SaaS) s názvem Barracuda CloudGen WAN, které je nativně určeno pro nasazení v rámci platformy Microsoft Azure. To umožňuje firmám, organizacím nebo poskytovatelům služeb snadno implementovat v rámci veřejného cloudu architekturu Secure Access Service Edge (SASE).

Jedná se o první SD-WAN řešení, které je navrženo přímo pro Microsoft Azure. Firmy a organizace tak mohou jako páteřní síť využívat Microsoft Global Network a připojovat se prostřednictvím Virtual WAN hubů.

Pro autentizaci jednotlivých uživatelů je možné využít Microsoft Azure Active Directory, přičemž lze detailně řídit jejich oprávnění. Globální přístup k datům i aplikacím je tak striktně založen na daných interních pravidlech podle principu „need-to-know“.

Díky Microsoft Azure se tak mimořádně zjednodušuje implementace Barracuda CloudGen WAN, což s sebou současně nese významné úspory investičních i provozních nákladů. S tím je samozřejmě spojena i vysoká úroveň bezpečnosti celé SD-WAN, která je založena na mnohokrát oceněném řešení Barracuda CloudGen Firewall.

Barracuda CloudGen Firewall nabízí komplexní sofistikované řešení pro informační bezpečnost. To mimo jiné zahrnuje filtrování webu a e-mailu, ochrana před neoprávněným přístupem, správa aplikací na úrovni sedmé vrstvy a řízení přístupu k síti. Mezi další funkce patří inteligentní řízení zátěže linek a záložních spojení podle aplikací a stavu sítě i vysoce efektivní nástroje na dálkovou analýzu provozu a dění na síti. 

Další informace o produktech Barracuda Networks můžete získat na stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/barracuda

Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications, která je držitelem certifikací pokrývajících celé portfolio výrobce včetně implementace komplexních bezpečnostních řešení.

www.gestocomm.cz