Cisco Meraki podporuje připojení k Microsoft Azure Virtual WAN

Praha, 6. října 2020 – Společnost Cisco Meraki oznámila navázání spolupráce se společností Microsoft s cílem usnadnit zákazníkům přesouvání workloadů do cloudu. Integrace umožňuje podnikům, které užívají Cisco SD-WAN s technologií Cisco Meraki snadné a bezpečné připojení ke službě Microsoft Azure Virtual WAN. 

Zákazníci stále větší měrou přesouvají pracovní úlohy do řady různých cloudových prostředí. Stoupá proto důležitost zajištění bezpečného a optimalizovaného přístup k důležitým podnikovým prostředkům. Zároveň stoupá i složitost vytváření a udržování komunikačních kanálů mezi těmito neustále se rozrůstajícími cloudovými prostředky, stejně jako je stále náročnější poskytovat optimální přístup z poboček rozmístěných po celém světě. Jako výsledek spolupráce umožňuje řešení Cisco SD-WAN využívající technologii Cisco Meraki snáze automatizovat bezpečné přímé připojení pobočkových zařízení Cisco Meraki MX ke službě Azure Virtual WAN. Díky tomu mohou zákazníci připojit každou pobočku ke službě Azure optimálním způsobem bez ohledu na její geografické umístění.

„Zákazníci se čím dál více obraceji k multicloudovým prostředím. Proto je opravdu důležité zajistit co nejbezpečnější a optimalizovaný přístup ke kritickým podnikovým prostředkům. Díky této spolupráci se zákazníci mohou připojit ke službě Microsoft Azure Virtual WAN s jednoduchostí, na jakou jsou u řešení Cisco Meraki zvyklí,“ říká Lawrence Huang, viceprezident pro produktový management Cisco Meraki. 

Mezi přínosy spolupráce patří:

  • Jednoduchost a snadné použití: Společně vyvinutý soubor nástrojů hladce automatizuje proces bezpečného přímého připojení pobočkových zařízení Cisco Meraki MX ke službě Azure Virtual WAN s dostatečnou kapacitou. Tím dokáže ušetřit celé dny času.
  • Bezpečnost: Díky zabezpečené konektivitě integrované do automatizačního workflow nemusí IT týmy uvažovat nad způsobem provádění úloh, což jim umožňuje optimalizovat zabezpečení a zároveň zachovat flexibilitu a akceschopnost.
  • Řízení změn: Při provádění změn na pobočkách, například změně poskytovatele internetového připojení nebo přidávání dalších prostředků v prostředí Azure, není na zařízeních Cisco Meraki MX nutná žádná úprava konfigurace. To rovněž šetří čas a zdroje na pobočce. 

Stávající zákazníci, kteří užívají síť Cisco SD-WAN založenou na technologii Cisco Meraki, mohou využít výhody automatizovaného připojení k Azure Virtual WAN okamžitě a bez dodatečných nákladů.

Další zdroje:

  • Veškeré tiskové zprávy společnosti Cisco můžete sledovat na Facebooku a LinkedInu pod hashtagem #CiscoCZPress.

O Cisco Systems 

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.

***

Cisco a logo Cisco jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. ve Spojených státech amerických a dalších zemích. Všechny další registrované ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou majetkem příslušných vlastníků.