Studie Panasonic: Projektory předběhly v oblibě LED obrazovky

Evropské společnosti zabývající se pronájmem pódiového vybavení vyzdvihují kreativní, komerční a provozní výhody při používání projektoru Panasonic RQ50K.

Praha, 6. října 2020 – Podle nejnovější studie společnosti Panasonic nahrazuje nejnovější generace 3čipových DLP laserových projektorů LED stěny jako kulisa živých vystoupení na jevištích. Děje se tak díky jejich kreativním, obchodním a provozním výhodám. 

Studie čerpá ze zkušeností největších evropských společností zabývajících se pronájmem a instalací pódiového vybavení, jako jsou například belgická společnost AED Group a italská společnost STS Communication. DLP projektor s výkonem 50 000 lumenů a třemi čipy, poskytuje nativní 4K obraz spolu s bezlampovým a bezfiltrovým provedením s hermeticky uzavřenou optickou cestou. Bez údržby tak funguje až 20 000 provozních hodin.

Výsledky se shodují, že provoz projektorů je snazší a nákladově efektivnější. Obrazový výkon a spotřeba energie jsou na obdobně velké zobrazovací ploše stejně dobré nebo lepší než u LED zobrazovače. Projektory přináší také rozmanitější kreativní možnosti díky schopnosti snadněji vytvářet plovoucí obrazovky a jejich různé tvary zobrazované plochy. Snáze se u projektorů nastavuje také rozlišení a úroveň jasu obrazu pro detailní záběry kamery.

Při běžném nasazení a použití 4 LED obrazovek, každá o rozměrech 9,6 m x 6 m, s obrazem ve 4K rozlišení zaznamenaly tyto společnosti řadu významných úspor díky použití projektorů ve srovnání s LED obrazovkami:

  • Dobu kontroly a přípravy zařízení před akcí lze zkrátit z týdne na méně než 1 den.
  • Přepravní požadavky klesly, ze 70 přepravních boxů na pouhých 5.
  • Doba instalace se snížila ze 110 na 40 člověkohodin.
  • Spotřeba energie byla u LED zobrazovačů 2krát až 3krát vyšší, přičemž poskytovala stejnou úroveň jasu.

„LED obrazovky se staly jedničkou na trhu při použití jako video stěny a kulisy, protože nabízený jas a kontrast obrazu byly bezkonkurenční. Uvedení projektoru Panasonic RQ50K začalo tento trend rychle měnit,“ uvedl Hartmut Kulessa, evropský marketingový manažer společnosti Panasonic Business. „Společnosti zabývající se pronájmem pódiového vybavení si rychle uvědomily, že jde o převratnou novinku, která přináší celou řadu nových komerčních a provozních výhod včetně obrazového výkonu a kreativní flexibility. LED displeje tak překonávají na plné čáře.“

„Studie společnosti Panasonic se jako první snaží všechny výhody identifikovat a zachytit. Díky tomu ostatní uvidí, jak nová technologie mění dynamiku poskytování kreativních kulis při organizování živých vystoupení a pódií pro televizní přenosy.“

Kopii studie s názvem Návrat laserového projektoru pro jevištní kulisy naleznete ZDE.

Ilustrační fotografie stahujte ZDE.

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

Informace o kategorii Panasonic Visual System Solutions

Panasonic Visual System Solutions je obchodní jednotka Panasonic System Communications Solutions Europe (PSCEU) se sídlem ve Wiesbadenu (Německo). Zobrazovací řešení Panasonic nabízí širokou řadu spolehlivých projektorů s vysokým jasem a také vysoce kvalitní profesionální displeje. Od divadel po univerzity, muzea nebo nákupní centra, od živých akcí po firemní instalace a vzdělávání jsou naše projektory a profesionální displeje snadno použitelné, udržovatelné a navržené tak, aby měly dlouhou životnost a nízké provozní náklady.

Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/visual-system-solutions-3