Zombíci nás ani v této sezóně nenechají klidně spát

V Praze dne 7. října 2020 – Příznivci amerického spin-off seriálu Fear the Walkind Dead se mohou těšit na zajímavé pokračování. V pořadí šestou sérii, kterou vysílá televizní stanice AMC. Už 12. října ve 22:00 se na obrazovkách objeví první díl s názvem Konec je začátek a opět přinese nečekané zvraty v příbězích hlavních protagonistů.

Postapokalyptický příběh nejen o zombie

Fanoušci spin-off seriálu, ale také seriálu The Walking Dead si jistě všimli, že Fear the Walking Dead se na rozdíl do mateřského seriálu podrobněji zabývá postavami a jejich osobními příběhy. Motivační heslo „v jednotě je síla“ platí v boji se zombíky a s lidskými protivníky dvojnásob. Šestá série nese hlubší myšlenku: v životě je velmi důležitá sounáležitost a vzájemná důvěra, a těch se v situacích ohrožení života dosahuje opravdu velmi těžko. Morgan Jones (Lennie James) se proto snaží vytvořit komunitu lidí, kteří vyznávají stejné hodnoty a cíle a nespojuje je jen bezhlavý boj proti zombíkům. V průběhu šesté sezóny seriálu Fear the Walking Dead se budou snažit zjistit, co se stalo s nepravděpodobnou rodinou, kterou kdysi spojila mise na pomoc lidem v nouzi a na konci páté série je Morgan požádal, aby „prostě žili“. Každý si musí zvolit svoji vlastní cestu a způsob, jak zvládat každodenní život. Některé bude lákat stabilita, kterou nabízí skupina kolem Virginie, jiní se budou naopak bouřit. Každý z nich si ale ať tak či tak bude muset projít svojí vlastní životní zkouškou, aby si uvědomil, kde je jeho místo. I smrtelně zraněný Morgan se musí rozhodnout, jestli pomůže zoufalému cizinci, zatímco se záhadný lovec odměn snaží dokončit to, co Ginny nedokázala. 

Kdo se skrývá za postavou Morgana Jonese? 

Britský herec, scenárista a dramatik Lennie Michael James, který se navzdory nepřízni osudu dokázal prosadit ve světě filmu. Jeho rodiče pocházeli z karibského ostrova Trinidad a Tobago. Když mu bylo 10 let jeho matka náhle zemřela, což ho, jak sám říká, poznamenalo na celý život. S bratrem raději zvolili život v dětském domově, než aby se stěhovali za vzdálenou rodinou do Ameriky.  V mládí se pokoušel stát profesionálním hráčem ragby, ale školní láska ho přivedla na divadelní zkoušku, což ho později motivovalo ke studiu herectví na londýnské hudební a divadelní škole Guildhall School of Music and Drama.  Zahrál si v populárních filmech jako například v krimi komedii Podfu(c)k, akčním thrilleru Colombiana, sci-fi dystopii Blade Runner 2049, či v nám nejznámějších seriálech The Walking Dead a Fear the Walking Dead. Lennie James je rovněž aktivní jako poradce pro městské černošské děti.

###


O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společnostní na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic soustřeďujících se na Střední a Východní Evropu. Současné AMCNI – Central and Northern Europe portfolio nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky, jazykové verze a trhy.  Je dostupný v celé řadě platforem včetně HD služeb na vyžádání a verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divizí AMC Networks a dodavatelem uznávaných zábavních pořadů pro předplatitele ve více než 140 zemích a územích v Africe, Asii, Evropě a Latinské Americe. AMCNI zahrnuje jak globální značky SundanceTV a MGM Channel, tak populární kanály s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací najdete na www.amcnetworks.com/amcni.

O společnosti AMC Networks:

Společnost AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) se již více než 30 let věnuje produkci kvalitních filmů a pořadů, vlastní a provozuje několik populárních a oceňovaných značek v oblasti placené kabelové televize. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkují pořady, které jsou výrazné, zajímavé, kulturně relevantní a oslovující diváky napříč různými společenskými skupinami. Společnost také provozuje globální divizi, AMC Networks International. Více informací najdete na www.amcnetworks.com.