Smart řešení do jakékoliv kanceláře: Huawei představil technologickou novinku IdeaHub

Praha, 12. října 2020 – Technologická společnost Huawei slavnostně představila novou generaci chytrého kancelářského ekosystému. Jeho cílem je pomoci firmám zvýšit efektivitu zejména v době vyžadující práci na dálku a dodržování společenského odstupu. Inteligentní technologická novinka IdeaHub je navržena tak, aby usnadnila týmovou spolupráci v moderním pracovním prostředí, a spojuje v sobě funkce interaktivní tabule s nástroji umožňujícími videokonferenci, multi-screen spolupráci mezi mobilním a PC zařízením, vzdálený přístup i inteligentní psaní založené na dotykové technologii. 

Novinka nabízí tři funkce – otevřený ekosystém pro cloudové videokonference, inovativní a jednoduchý design namísto tradičního komplexního hardwaru a integrovanou technologii umělé inteligence (AI). IdeaHub je tedy perfektním řešením pro všechny moderní firmy, které chtějí přetvořit své kanceláře ve skutečně inteligentní prostory připravené na každou situaci.

Huawei IdeaHub podporuje cloudové videokonfernční služby a platformy třetích stran, což výrazně usnadňuje proces videokonferencí. Zároveň díky plnému rozlišení 1080p HD a sdílení obsahu v kvalitě 4K zajišťuje příjemnější a více realistický zážitek ze schůzky vedené prostřednictvím videokonference. 

Elegantní a minimalistický design technologie IdeaHub získal společnosti Huawei ocenění Red Dot Award 2020, ale i v tomto případě má design své praktické opodstatnění. Všechny kabely byly sloučeny do jednoho externího napájecího kabelu, díky čemuž je připojení a užívání technologie svižné a energeticky méně náročné. Produkt byl navržen tak, aby mohl chytrou kancelář přinést do jakéhokoliv prostředí, ať se jedná o konferenční místnost, open office nebo prostory domácnosti. Díky své multifunkčnosti snadno nahradí tabuli, projektor i profesionální videokonferenční zařízení.

IdeaHub je zároveň vybaven funkcemi AI, jako je například virtuální pomůcka Acoustic Baffle, která blokuje nadbytečný hluk. Praktický nástroj AutoFrame automaticky upravuje záběr a úhel kamery na základě prostorového rozvržení konferenční místnosti a počtu účastníků. Pomocí dvanácti v řadě rozmístěných mikrofonů a 4K kamery zvládne IdeaHub automaticky lokalizovat hlas mluvčího v okruhu 8 metrů. Širší frekvence zvukového přenosu zajišťuje naprosto čistý zvuk Hi-Fi v celém prostoru.

„Naším cílem je poskytovat univerzální 4K a AI v celé řadě technologických zařízení určených pro týmovou spolupráci, stejně tak jako ty nejlepší nástroje na podporu produktivity. To vše s cílem zlepšit produktivitu a efektivitu ve firmách. Všichni zaměstnanci by měli mít možnost zažít radost, kterou přináší týmová spolupráce bez jakýchkoliv omezení,“ říká Pcheng Li, prezident divize Cloud & AI Huawei pro region CEE a severské země.

Pandemie koronaviru Covid-19 vedla firmy i jednotlivce po celém světě k hledání nových způsobů výkonu svého zaměstnání. Koncept vzdálené kanceláře se stává novým normálem a čím dál více bude vyžadována efektivní komunikace z flexibilního a inteligentního pracoviště. „Vizí společnosti Huawei je přinést digitalizaci každému člověku, domácnosti a organizaci, abychom společně mohli vytvořit plně propojený, chytrý svět. S tímto cílem budeme pomáhat čím dál většímu počtu společností k vytvoření chytřejších pracovních prostor,“ dodal Pcheng Li.

Více informací o produktu lze nalézt oficiální stránce: https://e.huawei.com/en/products/cloud-communications/ideahub

O společnosti Huawei 

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům. 

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.

Před 20 lety společnost Huawei založila první evropské výzkumné a vývojové centrum ve Švédsku, což byl první krok ke vzniku vynikající spolupráce na starém kontinentu. V současné době Huawei v Evropě zaměstnává přes 13 300 zaměstnanců a provozuje dvě hlavní regionální kanceláře a celkem 23 výzkumných a vývojových center. Huawei dosud spustila 230 projektů technické spolupráce s více než 150 univerzitami po celé Evropě.

Pro více informací prosím navštivte naše webové stránky www.huawei.com nebo speciální microsite https://www.5gvcesku.cz/
a sledujte nás na:

https://www.facebook.com/HuaweiCesko