Čeští operátoři odesílají SMS na zákazníky s výzvou ke stažení aplikace eRouška

Praha 13. 10. 2020: Čeští mobilní operátoři T-mobile, O2 a Vodafone reagují na výzvu Vlády ČR a všem svým zákazníkům s chytrými telefony odešlou prostřednictvím SMS prosbu ministerstva zdravotnictví o instalaci aplikace eRouška.

Mobilní operátoři obdrželi v pondělí 12.10 žádost od hlavní hygieničky ČR paní Jarmily Rážové, zdali by mohli realizovat rozesílku informačních SMS na všechny své zákazníky s cílem informovat je o možnosti stažení aplikace eRouška.

Se všemi našimi členy jsme se obratem domluvili, že tuto iniciativu v rámci vyhlášeného nouzového stavu podpoříme. Současně věříme, že instalace eRoušky může pomoci zbrzdit šíření pandemie,“ říká Jiří Grund, výkonný ředitel APMS.

Text SMS pro distribuci v sítích T-mobile a Vodafone:

„Sdeleni MZCR: Prosime nainstalujte si na svuj chytry telefon aplikaci eRouska. Jak funguje a link na instalaci najdete zde www.erouska.cz. Aplikace Vas muze upozornit na setkani s COVID nakazenym. Dekuji. Jarmila Razova, hlavni hygienicka CR“.

Text SMS pro distribuci v sítích O2:

„Sdeleni MZCR: Prosime nainstalujte si na vas chytry telefon aplikaci eRouska ZDE: (link) Aplikace nezna Vasi identitu ani polohu ale může upozornit na setkani s COVID nakazenym. Dekuji. Jarmila Razova, hlavni hygienicka CR“.

Pro správné fungování aplikace eRouška je potřeba aby uživatelé měli ve svém chytrém telefonu aktualizovaný operační systém verze minimálně Android 6 (Google) nebo iOS 13.5 (Apple).

Více o aplikaci eRouška naleznete zde: www.erouska.cz

www.apms.cz