Ještě výkonnější připojení s podporou WiFi 6. Huawei představuje nejnovější routery AX3

Společnost Huawei uvádí na trh nejnovější řadu WiFi AX3, která se může pochlubit plnou podporou standardů WiFi 6. Huawei využil své rozsáhlé zkušenosti z oblasti 5G, nepřehlédnutelné při budování WiFi 6, a s pomocí průkopnické technologie zaručuje bezproblémovou spolupráci mezi routerem a několika dalšími zařízeními. Díky tomu dokážou produkty řady poskytovat výkonné připojení WiFi 6 Plus v kombinaci se zařízeními Huawei.

WiFi AX3 v sobě spojuje revoluční chytrou strategii Huawei 1+8+N spolu se zabezpečením finančních úkonů Huawei HomeSecTM, což uživatelům poskytuje intuitivní, bleskově rychlé, stabilní a hlavně zabezpečené WiFi 6 připojení.

Stabilní signál i přes zdi

Routery z řady WiFi AX3 jsou vybaveny špičkovým procesorem Huawei Gigahome a čipovou sadou Gigahome WiFi 6. Na základě standardů této sítě Huawei zapracoval vícečipovou technologii, která zajišťuje funkci WiFi 6 Plus při dvojnásobné rychlosti sítě nebo vylepšenou průchodnost signálu stěnami.

Čipová sada Gigahome WiFi 6 umožňuje řadu vylepšení díky rozšíření šířky frekvenčního pásma až na 160 MHz a stabilizaci pracovní frekvence na 2 MHz, což usnadňuje průchod signálu přes zdi. Zjednodušeně řečeno: uživatelé si mohou užívat rychlejší připojení v blízkosti zařízení a stabilní signál při delší vzdálenosti.

Čtyřjádrová verze řady Huawei WiFi AX3 zároveň podporuje funkci Huawei Share. Pouhým klepnutím na odemčený telefon Android s aktivovaným NFC se uživatelé mohou připojit přímo k síti WiFi, aniž by museli zadávat heslo. Tato funkce je obzvlášť užitečná při návštěvách v domácnostech nebo pro hosty v hotelech či restauracích, jelikož značně ušetří čas a potíže spojené s žádáním a zadáváním hesla.

Součástí čtyřjádrové verze je i bezpečnostní ochrana Huawei HomeSecTM. Do čtyřjádrového čipu Gigahome byla zabudována nezávislá bezpečnostní zóna (prostředí s důvěryhodným systémem TEE) a bezpečnostní řešení TrustZone bylo zkonstruováno z mikrojáder. Toto řešení získalo certifikaci Evaluation Assurance Level-5 (EAL5) od společnosti Common Criteria, globálně uznávané certifikační organizace pro IT produkty, což jen potvrzuje vysokou úroveň bezpečnostních opatření produktu.

Huawei AX3 bude stát 1 799 Kč a Huawei AX3 Pro 2 499 Kč. Oba produkty jsou k dostání u všech prodejců a v e-shopu Huawei od 12. října.

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Web: https://consumer.huawei.com/cz/

Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/

YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk

Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 32letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.