Lekis chrání české lékárny před ransomwarem a dalšími kyberhrozbami s centrálně spravovaným řešením Sophos

  • Více než 100 českých lékáren chrání pokročilá technologie Sophos Intercept X s centrální správou bezpečnostních řešení Sophos Central
  • S administrační konzolí Sophos Central umožňují pokročilé vlastnosti synchronizované ochrany zrychlení reakcí na kybernetické útoky

Praha, 13. října 2020 – Česká společnost Lekis s.r.o., dodavatel informačního systému Lekis pro Windows určeného na podporu provozu soukromých i nemocničních lékáren, poskytuje více než sedmi stovkám českých lékáren služby kompletní správy jejich IT infrastruktury a kybernetického zabezpečení. Pro zabezpečení pracovních stanic a serverů více než stovky českých lékáren zvolil Lekis bezpečnostní produkty společnosti Sophos, které vynikají zejména spolehlivou ochranou před ransomwarem a phishingem. Sophos Intercept X spolu s centrální správou bezpečnostních řešení Sophos Central nyní v českých lékárnách zajišťují pokročilou synchronizovanou ochranu, která umožňuje zrychlení reakcí na kybernetické útoky prostřednictvím jediné cloudové administrační konzole. Samostatnou správu licencí bezpečnostních řešení v jednotlivých lékárnách umožňuje Lekisu jeho účast v programu Sophos MSP Connect.

„V roce 2018 zasáhla české firmy, včetně několika lékáren, první velká vlna ransomwaru. Pro své klienty z řad soukromých i nemocničních lékáren jsme proto hledali spolehlivou ochranu před šifrovacím malwarem a jako jediné vhodné řešení se ukázalo portfolio bezpečnostních produktů společnosti Sophos. Vzhledem k velkému množství nasazovaných a spravovaných bezpečnostních produktů u stovek lékáren po celé České republice bylo jasnou volbou naše zapojení do partnerského programu Sophos MSP Connect,“ řekl Pavel Adame, certifikovaný Sophos Engineer a zároveň provozní ředitel společnosti Lekis pro Českou republiku.

Prediktivní ochrana využívající pokročilé technologie hlubokého učení

Sophos Intercept X, produkt nové generace určený pro ochranu koncových bodů, využívá pro detekci malwaru neuronové sítě s technologií hlubokého učení. V kombinaci s pokročilou ochranou proti ransomwaru a s novými mechanismy pro zmírňování dopadů hackerských útoků nabízí nevídanou úroveň detekce i prevence. Rychlejší detekci hrozeb a zkrácení reakčních časů umožňuje bezpečnostní mechanismus Heartbeat, který je klíčovou součástí technologie synchronizované ochrany značky Sophos.

„IT organizacím chybí dostatečné zdroje, aby mohly reagovat na rostoucí množství jak těch neměnných, tak i neustále se vyvíjejících kybernetických útoků. Pokročilé hrozby vyžadují inteligentní, prediktivní bezpečnostní řešení, která využívají více vrstev ochrany a mohou spolupracovat jako jeden systém. Konzole Sophos Central umožňuje partnerům i jejich zákazníkům přistupovat ke všem Sophos technologiím nové generace z jediné lokality a dosáhnout na všechny výhody synchronizované ochrany,” řekl Patrick Müller, Senior Channel Account Executive pro Českou republiku a Slovensko ve společnosti Sophos. 

Program Sophos MSP Connect 

Firmy spolupracující se společností Sophos mají k dispozici řadu ověřených nástrojů podpory, přičemž jednou z nejvýraznějších oblastí podpory jsou řízené služby. V rámci své účasti v programu Sophos MSP Connect mohou partneři nabízet svým zákazníkům kompletní ochranu IT infrastruktury s poskytovatelem, programem i bezpečnostním portfoliem řízeným prostřednictvím jednoduché platformy pro správu. 

V rámci programu Sophos MSP Connect a prostředí Sophos Central si společnost Lekis může sama snadno spravovat nákupy potřebného počtu licencí i nasazení bezpečnostních řešení v jednotlivých lékárnách. S přímým napojením na experty Sophosu může konzultovat obchodní i technické dotazy, a plánovat a rozpočtovat své služby na základě dlouhodobě stabilních cen. Kromě ochrany koncových bodů plánuje Lekis zajišťovat u svých zákazníků i zabezpečení perimetru sítě. V rámci programu Sophos MSP Connect proto rozšíří okruh nasazovaných produktů o bezpečnostní brány Sophos XG Firewall a s využitím API platformy Sophos Central vybuduje i vlastní řešení monitoringu a řízení zabezpečení infrastruktury svých zákazníků. 

„Žádná ochrana nemůže být stoprocentní, ale Sophos nám dává jistotu rychlé reakce i na nejnovější kyberhrozby. Partnerství v programu Sophos MSP Connect nám usnadňuje plánování a dodávku služeb,“ dodal Pavel Adame.

# # #

Další zdroje

###

O společnosti Lekis s.r.o.

Historie společnosti Lekis s.r.o. sahá do roku 1993, kdy započala vyvíjet komplexní Lékárenský Informační Systém (Lekis). V současnosti je Lekis s.r.o. přední českou společností v oblasti vývoje, zavádění a následné podpory informačních systémů pro farmacii. Systém Lekis pro Windows jako nástupce úspěšného systému Lekis pro DOS, který byl rovněž ve své době oblíbeným lékárenským programem v DOSu v České republice, je nyní moderní komplexní program pro lékárny v prostředí Windows. V roce 2020 tento program používá více než 700 lékáren a prodejen zdravotnických potřeb v ČR. Více informací na www.lekis.cz.

O společnosti Sophos

Jako celosvětový lídr v oblasti nové generace kybernetické bezpečnosti chrání Sophos více než 400 000 organizací všech velikostí ve více než 150 zemích před nejvyspělejšími kybernetickými hrozbami současnosti. S podporou globálního týmu pro zkoumání hrozeb a analýzu dat SophosLabs chrání řešení Sophos využívající cloud a umělou inteligenci jak koncové body (notebooky, servery a mobilní zařízení) tak i sítě před vyvíjejícími se technikami kybernetických útoků včetně ransomwaru, malwaru, exploitů, exfiltrování dat, narušení aktivními útočníky, phishingu atd. Cloudová platforma Sophos Central pro správu zabezpečení integruje celé portfolio nové generace produktů společnosti Sophos, včetně řešení pro koncové body Intercept X a nové generace firewallů XG, do jediného systému „synchronizovaného zabezpečení“ dostupného prostřednictvím sady API. Společnost Sophos provedla přechod k nové generaci kybernetického zabezpečení s využitím pokročilých možností cloudu, strojového učení, API, automatizace, řízené reakce na hrozby a dalších technologií, aby poskytovala nejlepší možnou úroveň ochrany organizacím všech velikostí. Sophos prodává své produkty a služby výhradně prostřednictvím globální sítě více než 53 000 partnerů a poskytovatelů řízených služeb. Prostřednictvím produktů Sophos Home zpřístupňuje Sophos své inovativní komerční technologie i koncovým zákazníkům. Sophos sídlí v britském Oxfordu a je veřejně obchodovatelnou společností na londýnské burze pod symbolem „SOPH“. Více informací naleznete na stránkách www.sophos.com.