Rockwell Automation oznámil vítěze virtuálního hackathonu 24toCode pořádaného s Cisco

Týmy technologů, výrobců softwaru a programátorů vytvářely řešení reálných problémů z průmyslu 

Praha, 13. října 2020 — Rockwell Automation, firma zabývající se průmyslovou automatizací a digitální transformací, oznámila vítěze svého hackathonu 24toCode, první virtuální soutěže svého druhu, která oceňuje technologické novinky a podporuje kreativní řešení problémů v průmyslu. 

Hackathon, který se konal od 17. do 19. září a ve spolupráci se společností Cisco, poskytl týmům technologů, kodérů a programátorů z celého světa virtuální fórum, v rámci, kterého mohly uplatnit své dovednosti při řešení problémů přicházejících z reálného světa, které se týkají průmyslového softwaru a průmyslové automatizace.

„Ve společnosti Rockwell Automation podporujeme kulturu učení se prostřednictvím práce,“ řekl Chris Nardecchia, senior viceprezident divize Software & Control a ředitel informačních technologií ve společnosti Rockwell Automation. „Je úžasné sledovat, jak se formuje skupina lidí z různých prostředí a geografických regionů, aby vyřešila reálné problémy z průmyslu tím, že kombinuje lidskou vynalézavost se strojovými a provozními daty.“

Týmy vyvíjely řešení pro jednu ze čtyř výzev v kategoriích optimalizace výroby, udržitelnosti, modernizace vizuálních systémů a dynamického filtrování.

„V tomto novém pracovním prostředí je to celé o „disrupci“. Už to není o přemýšlení tzv. outside-the-box; žádný box už zde totiž není. Musíme zahodit vše, co víme, a pustit se do hledání nových cest, jak věci v našem světě dávat do pořádku,“ uvedla Ruba Borno, senior viceprezidentka a generální ředitelka Global CX Centers v Cisco. „Duch inovace a intelektuální zvídavosti tvoří samotné jádro 24toCode, a proto jsme hrdí na to, že můžeme být jeho součástí.“

Vítězům bylo rozdáno celkem 10 000 USD, a to tak, že peníze získané v soutěži byly rovnoměrně rozděleny mezi členy týmu. Představujeme výherní týmy 24toCode a jejich projekty:

První místo (cena 4 000 USD)

Tým: NoNameJustCode

Členové týmu: Thomas Keller (Německo), Christian Renner (Německo), Stefan Schotte (Francie) a Sven Thiel (Německo)

Řešení pro dynamické filtrování: Tým vyvinul kód, který sbírá data v reálném čase ze všech bodů v prostorách závodu a co nejrychleji je přenáší do cloudu. Technici díky tomu mohou identifikovat problémy ve všech fázích výroby a také jaká zařízení způsobila, že musí začít pracovat na zmírnění dalšího narušení výroby.

Druhé místo (cena 3 000 USD)

Tým: Death Star Contractors

Členové týmu: Shahid Anchummal, Eiven Wong a Manju Venugopal (Singapur)

Řešení pro modernizaci vizuálních systémů: Členové týmu vytvořili vizualizační nástroj, který zákazníkům pomáhá porozumět kompatibilitě jejich současných systémů. Dashboard ukazuje, v jaké fázi životního cyklu se zařízení zákazníka nachází, a doporučuje nová řešení a produkty.

Třetí místo (cena 2 000 USD)

Tým: Rockwell Imachination

Členové týmu: Meiling He, Xiangyong Luo, Gino Maulini a Simon J. Vancina (Spojené státy americké)

Řešení pro optimalizaci výroby: Tým navrhl automatizovaný systém denního plánování přiřazování pracovníků k výrobním zařízením. Inovativní přístup automatizuje časově náročný proces ručního plánování a vede k vyšší produktivitě a lepším výsledkům.

Čestné uznání (cena 1 000 USD)

Tým: CRON

Členové týmu: Julian Singkham, Aqeel Al Shafei, Noah Kennedy a Isaiah Rondeau (Spojené státy americké)

Řešení pro dynamické filtrování: Tým vyvinul způsob identifikace anomálií ve výrobním procesu. Tým prokázal úspěšnost přenosu dat do cloudu při použití v reálném čase. Programování umožnilo týmu identifikovat a zmírnit narušení výrobních operací.

Hackathonu 24toCode se zúčastnilo 52 týmů, v rámci kterých soutěžilo více než 200 lidí ze všech regionů světa, včetně inovátorů z Austrálie, Chile, Číny, Kolumbie, Francie, Německa, Indie, Japonska, Mexika, Polska a Velké Británie.

Tato různorodá skupina účastníků sahala od studentů středních a vysokých škol po zkušené profesionály a formovala se z různých prostředí. Technici, vývojáři, softwaroví inženýři a studenti během dvoudenní akce spolupracovali s příslušnými odborníky z Rockwell Automation na řešení problémů z reálného světa týkajících se konvergence OT/IT, udržitelnosti, plánování výroby, systémové kompatibility a migrace.

Hackathon společnosti Rockwell Automation 24toCode proběhl poprvé v roce 2019 v Mayfield Heights v Ohiu a následně v Milwaukee. Letošní virtuální formát umožnil účast soutěžících z celého světa.

Fotografii ke stažení naleznete zde: 

Hackathon

O společnosti Rockwell Automation

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), je světovým lídrem v průmyslové automatizaci a digitální transformaci. Spojujeme představivost lidí s možnostmi technologií, abychom posunuli hranice toho, co je v lidských silách, a tím dělali svět produktivnějším a udržitelnějším. Společnost Rockwell Automation se sídlem v Milwaukee ve Wisconsinu zaměstnává přibližně 23 000 lidí, kteří řeší problémy našich zákazníků ve více než 100 zemích. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak uvádíme náš koncept propojeného podniku (The Connected Enterprise) napříč průmyslovými podniky, navštivte www.rockwellautomation.com.