VŠCHT Praha nabízí středoškolákům konzultace a doučování zdarma

Praha, 20. října 2020 – Vysoká škola chemicko-technologická v Praze nabízí s ohledem na epidemiologickou situaci a s ní související omezení na středních školách pomoc studentům i jejich učitelům. Pro maturanty z chemie, matematiky a biologie jsou připraveny on-line konzultace k maturitě zdarma, pro studenty, kteří mají naopak s výše uvedenými předměty problémy, je k dispozici doučování zdarma. Pomoc organizuje a zaštiťuje univerzita, samotné doučování bude v gesci 40 vybraných studentů bakalářského, magisterského i doktorského studia. 

„Uzavření středních škol na jaře bylo samo o sobě velkým problémem, který se aktuálním děním násobí. Nekontaktní forma výuky je obtížná pro učitele i studenty, specificky pak pro ty v závěrečném ročníku, jenž je klíčový pro zdárné ukončení středoškolského studia a úspěšné přijetí na vysněnou univerzitu,“ říká profesor Pavel Matějka, rektor VŠCHT Praha. „Nám tato skutečnost není lhostejná, a přestože sami čelíme výzvě distančního vzdělávání, chceme podat středním školám v těchto složitých časech pomocnou ruku,“ dodává.

Zájemci se mohou registrovat na stránce https://www.vscht.cz/hmch/konzultace-pro-zaky-ss,  po odeslání žádosti je budou do 48 hodin kontaktovat zástupci VŠCHT a dohodnou se na platformě konzultace/doučování a dalších podrobnostech.

Nabídka konzultací k maturitě i k doučování platí od dnešního dne (20. 10. 2020) do vyčerpání kapacit doučujících.