Hrdinové neplatí. Bolt v českých městech přepraví lékaře autem zcela zdarma

Přepravní aplikace Bolt se rozhodla v současné situaci ulehčit život zdravotnickému personálu. Lékaři, zaměstnanci nemocnic, zdravotnických zařízení a laboratoří mohou od dnešního dne k cestám po Praze, Brně, Ostravě a Kladně využít aplikaci Bolt a objednat si odvoz autem zdarma.

“V Boltu velmi oceňujeme nasazení, se kterým zdravotnický personál pečuje o pacienty s onemocněním COVID-19. Jsme rádi, že můžeme jejich život alespoň částečně usnadnit tím, že jim umožníme zdarma si objednávat jízdy s našimi partnerskými řidiči. Bolt apeluje na všechny, aby se řídili aktuálně platnými nařízeními vlády a co nejvíce omezili svůj pohyb na veřejnosti. Současně si však uvědomujeme, že existují lidé, kteří se nadále potřebují pohybovat po městě. Mezi ně patří právě i zdravotnický personál, kterému tímto krokem chceme ulehčit život,” dodává Jakub Dvořák, country manažer pro Českou republiku v Boltu.

Bolt aktivně oslovil zdravotnická zařízení z měst, ve kterých odvoz auty nabízí. Poté, co Boltu zašlou přehled personálu, který má o využívání odvozů s touto aplikací zdarma zájem, je jim použití platformy pro tyto účely zpřístupněno. 

Aby při jízdě s partnerským řidičem bylo minimalizováno riziko přenosu nákazy, je samozřejmostí nasazená rouška po celou dobu přepravy. Partnerským řidičům je také doporučováno dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat všechna platná hygienická nařízení. Bolt rovněž partnerské řidiče vyzývá, aby interiér vozidla po vystoupení každého cestujícího důkladně vyvětrali. Lidé si také v současné době mohou objednat odvoz autem z kategorie Bolt Protect, ve které jezdí pouze vozy, které jsou vybavené plastovou přepážkou, která odděluje prostor pro řidiče a cestujícího a minimalizuje tak riziko přenosu infekce. 

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích v Evropě a Africe. V současné chvíli nabízí jak přepravu auty, tak řešení z oblasti mikromobility (elektrické koloběžky a kola) a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíčků.

Společnost se v ekologickém programu nazvaném Green Plan zavázala k úplné kompenzaci emisí vzniklých při přepravě skrze aplikaci Bolt v Evropě, což přispívá ke snížení dopadu podnikání společnosti na životní prostředí.