Panasonic TOUGHBOOK umožňuje zavést udržitelné strategie pro mobilní zařízení

Poslední generaci zařízení TOUGHBOOK mohou uživatelé snadno překonfigurovat a podporuje udržitelné strategie pro využití mobilní výpočetní techniky.

PRAHA, 26. října 2020 – Evropské firmy se snaží implementovat udržitelné strategie pro využití mobilní výpočetní techniky, protože rychle se měnící požadavky vedou k tomu, že vyřazují polovinu svých mobilních výpočetních zařízení dříve, než dva roky od pořízení. 

Pracovníci zodpovědní za IT vybavní odpovídali na otázky ohledně důležitosti udržitelných a ekologických postupů při nákupu, provozu a likvidaci mobilních výpočetních zařízení. Ačkoli byla patrná touha používat mobilní zařízení udržitelnějším způsobem, respondenti uváděli, že tlaky ze strany nákupního oddělení brání pokroku.

Nezávislý průzkum nazvaný Od obnovy k opětnému použití: Výzva v oblasti udržitelnosti mobilní výpočetní techniky akreditovala společnost Panasonic a provedla společnost Opinion Matters. Průzkumu se zúčastnilo 772 pracovníků zodpovědných za IT vybavení ve firmách s více než 50 zaměstnanci ze Spojeného království, Německa a Švédska.

Hlavní zjištění

Méně než polovina dotazovaných řekla, že před nákupem mobilní výpočetní techniky hodnotila zařízení z hlediska udržitelnosti nebo vlivu na životní prostředí. 

Kromě pravidelné údržby (57 %) méně než polovina respondentů dělala něco proaktivně, aby prodloužila životnost svých zařízení při provozu, například zasílání informací nebo poskytnutí školení uživatelům o tom, jak se o zařízení starat.

Více než polovina dotazovaných (54 %) nepoužívá zpravidla zařízení sekundráně, aby prodloužila jejich životnost ve firmě.

Když nastane konec životnosti zařízení, připouští více než čtvrtina (26 %), že jejich organizace zařízení jednoduše zlikvidovala. Téměř polovina (49 %) se účastnila návratových programů a 67 % prodalo zařízení na sekundární trh. 

Bezpečnost zůstává na konci životnosti hlavní prioritou, protože 51 % respondentů řeklo, že jejich hlavním zájmem je vymazat všechna data ze zařízení. Proces ekologické recyklace byl v zájmu pouhých 40 % dotazovaných.

Bariéry pro udržitelné postupy

Bariéry bránící udržitelnějším postupům spočívají v rychle se měnících podnikatelských požadavcích, které nutí většinu firem měnit svá zařízení jednou za 1 – 2 roky (50 %) nebo  3 – 4 roky (46 %).

Výzkum však ukazuje, že je zde touha dělat více. Více než polovina dotázaných (58 %) řekla, že by pravidelně měnila účel zařízení, pokud by je koncoví uživatelé mohli snadno překonfigurovat (změna účelu u 21 % – 50 % zařízení).

„Ačkoli je zde jasná touha dělat více, obchodní tlaky brání pracovníkům rozhodujícím o IT zaujmout holističtější pohled na svou strategii využití mobilní výpočetní techniky a uvažování o nejlepších udržitelných postupech,“ říká Jan Kaempfer, ředitel marketingu u Panasonic Business.

„U poslední generace zařízení může uživatel snadno změnit účel, protože je zde možnost překonfigurovat zařízení pro různé uživatele, a to vícekrát během životnosti zařízení. Tento typ převratného designu a technologie umožní firmám rychleji zvládat měnící se požadavky a pomůže zavést udržitelnější strategii využití mobilní výpočetní techniky.“

Polorobustní notebook Panasonic TOUGHBOOK 55 udává nový standard pro mobilní výpočetní techniku. Uživatelé si mohou poprvé přizpůsobit své zařízení pro různé úkoly v praxi, například posílit grafické schopnosti, přidat čtečku smartcard, přidat paměť nebo jednotku DVD či Blu-Ray s jednoduchým přepínáním, namontovat a zacvaknout novou funkčnost do TOUGHBOOK Universal Bay. Kromě toho lze přední expanzní slot použít pro rychlou integraci čtečky otisků prstu, čtečky RFID či běžné čtečky smartcard nebo pro přidání druhé baterie. Všechny tyto výměny lze provést v terénu, změnit účel základních funkcí notebooku TOUGHBOOK 55 a prodloužit životnost produktu.

Celý souhrn zjištění výzkumu naleznete ZDE.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

• Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.

• Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

• Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.

• Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.

• Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global