Western Digital a Dropbox v jednom týmu zrychlují v dnešním online světě prosazení špičkové cloudové infrastruktury

Služba Dropbox jako jedna z prvních uznala pevné disky Ultrastar® 20TB SMR za způsobilé pro své aplikace a nasadila je pro zvýšení kapacit datových center, jejich účinnosti a škálovatelnosti a to tak, aby vyšla vstříc rostoucím požadavkům na cloudová uložiště a jejich služby, které vznášejí firmy, pracovní týmy i jednotlivci po celém světě

San José, Kalifornie/Praha, 26. 10. 2020 – Společnost Western Digital (NASDAQ: WDC) posiluje po celém světě výkon důležitých datových infrastruktur a oznamuje, že společnost Dropbox Inc. (NASDAQ: DBX), globální platforma pro spolupráci napříč celým světem, je jednou z prvních společností, která uznala za způsobilé pro své aplikace pevné disky HDD Ultrastar® DC HC650 20 TB. Tyto disky v režimu host-managed mají technologií „šindelového zápisu“ SMR (Shingled magnetic recording).  Dropbox využívá pevné disky Western Digital s technologií SMR, které tvoří základ úložišť  pro ukládací platformy stavěné na míru s multi exabajtovou kapacitou, a pokračuje na své strategické cestě, která přináší výhody nejvyšší ukládací hustoty při nejnižších nákladech na vlastnictví (TCO), aniž by musela obětovat odolnost a dostupnost pro více než 600 milionů uživatelů. 

„Se společností Western Digital spolupracujeme již mnoho let včetně několika fází vývoje naší ukládací platformy,“ říká Andrew Fong, viceprezident společnosti Dropbox, a dodává: „Online nástroje a služby jsou nyní důležitější, než tomu bylo kdykoli dříve. Pro udržení konkurenceschopnosti musíme být schopni rychle inovovat a rozšiřovat funkcionality i škálovatelnost našich aplikací. Těšíme se na to, jak nasadíme SMR disky s vyšší kapacitou, nyní až 20 TB, abychom i nadále snižovali naše náklady a poskytovali našim zákazníkům vyšší přidanou hodnotu. Western Digital je důležitým strategickým partnerem a těšíme se na společné kontinuální posouvání hranic cloudové infrastruktury.“

Produktová řada HDD disků Ultrastar DC HC650 přinesla jako první v odvětví HDD disk s kapacitou 20TB a poskytuje bezkonkurenční hodnoty nákladů na vlastnictví (TCO) pro škálovatelná podniková a cloudová datacentra díky zvýšené hustotě ukládání dat a vylepšené energetické spotřebě. S nejvyšší kapacitou v odvětví si cloudoví a podnikoví zákazníci uvědomují výhody disků s technologií SMR a přijímají tuto technologii tak, aby zvládli masivní nárůst dat. Toto řešení bere v úvahu požadavky na škálovatelnost v exabajtech a k tomu vstupní a provozní náklady datacenter. Výsledkem jsou dlouhodobé přínosy v nižší ceně za TB, vyšší hustota zápisu, nižší spotřeba a vysoká spolehlivost. 

Produktová řada disků Ultrastar DC HC650 má navíc několik doplňkových technologických inovací, mimo jiné odvětvově první nasazení technologie EAMR (energy-assisted magnetic recording), odvětvově první trojstupňový aktuátor a pátou generaci technologie HelioSeal®

Pevné disky HDD SMR Western Digital jsou integrální součástí inciativy Zoned Storage, která staví na synergii technologií HDD disků SMR a SSD disků ZNS pro efektivnější škálovatelnost datacenter. 

Zdroje Western Digital: 

Buďte s námi na sociálních sítích:

Twitter, LinkedIn, Blog, Facebook, YouTube

O společnosti Western Digital

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Jako lídr v oblasti datové infrastruktury společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní senzory až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® a WD®.

*Pro popis ukládací kapacity je 1 GB = 1 miliarda bajtů a 1TB = 1 bilion bajtů Vlastní uživatelská kapacita může být nižší v závislosti na operačním prostředí.