BOHEMATIC – Nový český výrobce na trhu s luxusními hodinkami

Praha, Česká republika, 29. října 2020 – Nová česká značka na trhu s luxusními hodinkami vznikla jako výsledek společné záliby podnikatele a investora Josefa Zajíčka a dvojice designérů Michala Froňka a Jana Němečka, kteří stojí za proslulým designovým studiem Olgoj Chorchoj. Ze společné vášně pro techniku, řemeslnou zručnost a staré závodní automobily se zrodil nápad na ambiciózní projekt, který by české hodinářské umění vrátil tam, kam historicky patří. Výsledkem je nová česká značka BOHEMATIC — koncept luxusních malosériových mechanických hodinek vystavěný na precizní manufakturní výrobě v Novém Městě nad Metují. 

„Hodinářství je řemeslo, které v sobě spojuje umění a design s použitím přesných strojírenských technologií. Tedy ta odvětví, ve kterých jsme za Rakouska-Uherska a první republiky dosahovali mezinárodního věhlasu. Naším cílem je designem a technologiemi jednadvacátého století navázat na tuto silnou hodinářskou tradici a to nejlepší z dob minulých,“ říká Josef Zajíček, CEO a investor značky BOHEMATIC, a dodává: „Koncept unikátních hodinek vystavěný na precizní české manufakturní výrobě, nadčasovém designu a individuálním přístupu ke každému zákazníkovi je cesta, po které chceme kráčet a kterou se chceme odlišit od konkurence. Zakázková výroba nám umožňuje velkou míru individuálních úprav a každé hodinky jsou tak vždy vyrobeny podle představ jejich majitele.“

„Rozhodli jsme se vyrábět řemeslný produkt, který v sobě skrývá obrovskou přidanou hodnotu spojující umění a design s použitím přesných strojírenských technologií. Chceme  jít ale vlastní cestou a oživit český trh. Zajímá nás použití nejkvalitnějších řemesel, speciálního obrábění, povrchových úprav, ale i osobitých technologií, které se v „hodinařině“ příliš nepoužívají. Naší vizí je stavět na renomé českého designu, který chceme vlastním přístupem dále rozvíjet,“ doplňuje Michal Froněk, Art Director značky BOHEMATIC. „Majitel hodinek BOHEMATIC má možnost vyjít z navržených variant modelů a zároveň si své hodinky do značné míry individualizovat. Kromě vlastních barevných kombinací si zákazníci mohou navrhnout nápis, věnování či podpis na zadní víko a personalizovanou sekundovou ručku s monogramem nebo jiným ornamentem.“

Značka BOHEMATIC si zakládá nejen na modernistickém designu s nadčasovými tvary a precizním řemeslném zpracování na hranici technologických možností, ale také na silných českých příbězích. Příkladem takového příběhu je i první model hodinek v nabídce značky BOHEMATIC model GRAPHIC SUTNAR. Jedná se o první model ze série GRAPHIC, která chce pojmout po svém to nejlepší z historie i současnosti českého grafického designu. Jako prvního velikána si vybrala Ladislava Sutnara. Tento avantgardní umělec dosáhl světového věhlasu a jeho díla patří k základům soudobé vizuální komunikace, designu a typografie. Uvedení hodinek GRAPHIC modelem Sutnar rezonuje s celkovou filozofií této série. Také druhý, více sportovně zaměřený model hodinek s názvem MINOR, který bude představen už počátkem listopadu, odkazuje na silný český příběh a bude poctou závodníkům a legendárnímu českému automobilu Aero Minor Sport, který v roce 1949 vyhrál legendární závod 24 hodin Le Mans.

Dominantou hodinek GRAPHIC SUTNAR je velký reliéfní číselník z pera Studia Marvil s dokonalým fontem, který Ladislav Sutnar navrhl pro označení budov v newyorském Bronxu v roce 1958, kterému sekunduje subtilní pouzdro s decentními nožkami. Detaily číselníku, tvar ruček i design korunky nesou typické prvky Sutnarovy tvorby vycházející z přísných kritérií geometrických tvarů a elegantní modernistické typografie. 

Mechanický kalibr s ručním nátahem byl zvolen s ohledem na elegantně společenský charakter tohoto modelu. Na pomyslné diagonále víka nalezneme malý průhled na setrvačku. Také ručně šitý kožený pásek má čistou formu, zdůrazněnou prošitím. Model se vyrábí v pěti různých barevných verzích Tapir White, Rhino Black, Camel Ardoise, Elephant Blue a Walrus Silver, jejichž označení a odstíny vychází z názvů slavných hraček navržených Sutnarem. Cena hodinek Graphic se pohybuje dle provedení od 98 000 do 108 000 korun.

Více o modelové řadě GRAPHIC SUTNAR https://bohematic.cz/product-sutnar-series.php

BOHEMATIC – Ladislav Sutnar

https://vimeo.com/392559958

Bohematic – Spirit of time

————————-

O společnosti Bohematic 

Bohematic je originální česká manufaktura se sídlem v Novém Městě na Metují, která se zaměřuje na ruční výrobu unikátních malosériových mechanických hodinek. Celý projekt, na němž se podílejí designéři ze studia Olgoj Chorchoj a nejlepší hodináři, se zrodil ze společné vášně pro techniku, řemeslnou zručnost, staré závodní automobily a tikot mechanických strojků. Designem a technologiemi 21. století chce tato nová česká hodinářská značka navázat na tradici hodinářského umění v českých zemích.

https://bohematic.cz/

https://www.facebook.com/bohematic.cz/

https://www.instagram.com/bohematic.cz/

https://www.youtube.com/channel/UC84Rl1rBKVxgcf-4JJyWLgQ