ČSOB je Nejlepší bankou roku 2020

ČSOB ovládla letošní ročník renomované soutěže Hospodářských novin Nejlepší banka. ČSOB vyhrála hlavní kategorii a současně se umístila na prvním místě i v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka. Prestižní ocenění osobně předal generálnímu řediteli ČSOB Johnu Hollowsovi a členu představenstva ČSOB Janu Sadilovi šéfredaktor Hospodářských novin Martin Jašminský.

„Vítězství je pro nás tou nejlepší odměnou za dlouhodobou práci a vynaložené úsilí pro klienty a také potvrzením úspěšnosti naší strategie Digitálně a s lidmi. O to více si ho ceníme v letošním náročném roce. Chci poděkovat všem kolegyním a kolegům za obětavost a nasazení v koronavirové době. Klientům jsme pomohli odložením splátek, rozšířili jsme ještě více naše digitální služby a připravili další aplikace, aby bylo možné většinu produktů a požadavků vyřizovat vzdáleně, což je kvůli epidemii bezpečnější. Zachovali jsme v provozu pobočkovou síť pro ty, co potřebují osobní přístup a poradenství. Pevně věřím, že boj s covid-19 zvládneme a z krize nakonec vyjdeme silnější,“ říká John Hollows, generální ředitel ČSOB. 

“I vítězství v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka je pro nás skutečně důležité a bereme ho jako velké vyznamenání od klientů. Jejich spokojenost je pro naši práci klíčovým měřítkem, protože naším cílem je být pro ně první volbou. I nadále zůstává naší prioritou zpříjemňovat a zjednodušovat lidem život,” připojuje se Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail. 

Počet aktivních uživatelů mobilního bankovnictví ČSOB Smartbanking kvůli jednoduchosti ovládání a přístupnosti vzrostl v pololetí meziročně o 31 procent, a i internetové bankovnictví stále více lidí ovládá přes mobil. Online je možné ve skupině ČSOB také investovat, pojišťovat se, zařídit stavební spoření nebo zažádat o hypotéku. Od letoška klienti využívají nové aplikace ČSOB Drobné a DoKapsy od ČSOB, které doplní na českém trhu unikátní digitální hlasová asistentka Kate.

Nedílnou součástí podnikání ČSOB je také šetrný přístup k přírodě a udržitelnost. Vlajkovou lodí společenské odpovědnosti je pražský ČSOB Kampus, komplex jedněch z nejmodernějších a nejekologičtějších kancelářských budov v Evropě. Klienty motivuje ke změně myšlení i zelená řada produktů v čele s hypotékou, autopůjčkou, podílovým fondem nebo první platební kartou na trhu, která snižuje uhlíkovou stopu. Ekologické projekty rozvíjí i program ČSOB pomáhá regionům.

Soutěž Nejlepší banka je jedinečná svým hodnocením, které vychází z jasně měřitelných parametrů a zkoumá jak pohled zákazníka, tak akcionáře. Výzkumníci vyhodnocují a bodují více než stovku různých kritérií. Vedle analýzy množství dat se v hodnocení ale projeví i to, jak rychle a profesionálně banka komunikuje s klienty. V roce 2019 byla ČSOB v soutěži Nejlepší banka druhá.

Nejlepší banka Hospodářských novin, cena nejčtenějšího českého ekonomického deníku, se letos rozdávala již podvanácté. Jejím cílem je podpořit rozvoj bankovního sektoru, poskytnout veřejnosti ucelený obraz o finančním trhu a pomoci se snadněji zorientovat v produktech a službách, které finanční instituce nabízejí. Do soutěže organizátoři zařadili 15 bank.