CETIN se svými partnery a s neziskovou organizací Česko.Digital nabízí potřebným rodinám se školními dětmi internet zdarma

V Praze dne 3. 11. 2020 – Společnost CETIN a její obchodní partneři 365internet, O2, T-Mobile, Telly a Vodafone navázali spolupráci s neziskovou organizací Česko.Digital s cílem nabídnout bezplatné připojení těm rodinám, které si z finančních důvodů nemohou dostatečně rychlý internet dovolit a jejichž děti se tak ocitají mimo systém distančního vzdělávání. 

„Takových dětí jsou stovky, možná tisíce a pokud bychom na ně zapomněli, dál bychom prohlubovali nerovnosti, které už dnes mezi dětmi a školami v přístupu k online vzdělávání jsou,“ uvádí za CETIN obchodní ředitelka Katarína Vániková a doplňuje: „CETIN spravuje největší internetovou síť v republice a vnímáme jako naši povinnost pomoci tam, kde je to potřeba.“ 

Za neziskovou organizaci Česko.Digital spolupráci komentuje její provozní ředitelka Eva Pavlíková: „Od začátku pandemie letos na jaře jsme potřebným rodinám věnovali více než tisíc počítačů. Teprve ve spojení s kvalitním internetem ale může být naše pomoc plnohodnotná a jsme velmi rádi, že to CETIN a jeho partneři vidí stejně.

CETIN společně s 365internet, O2, T-Mobile, Telly a Vodafone zajistí tisícovku bezplatných přípojek k internetu na dobu 6 měsíců. Konkrétní domácnosti vybere nezisková organizace Česko.Digital a poskytne rodinám při zprovozňování služby nezbytnou podporu. Službu bude možné zřídit všude tam, kde je dostupná pevná síť CETINu. Přípojky nabídnou vždy maximální rychlost, nejvýše však 100 Mb/s.

Nabídka je platná do konce června 2021 nebo do vyčerpání plánovaného množství služeb. Celková hodnota zřízení a půlročního provozu tisícovky přípojek dosahuje výše přibližně 5,5 milionu korun.