NETGEAR Nighthawk Pro Gaming XR1000: vysoce rychlý a spolehlivý herní router s pokročilou správou a podporou Wi-Fi 6

Praha, 03. listopadu 2020 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představuje nový dvoupásmový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000. Novinka kombinuje výkonný tříjádrový procesor, nejnovější standard Wi-Fi 6 a operační systém DumaOS 3.0. Postará se tak o spolehlivé a plynulé připojení i v těch nejvypjatějších herních situacích.

Pomalé připojení, přetížení sítě či nízká latence. To jsou nejčastější problémy, s nimiž se potýká většina současných online hráčů. NETGEAR proto přichází na trh s novým herním routerem Nighthawk Pro Gaming XR1000, který zlepšuje výkon Wi-Fi sítě až o 40 % a zároveň redukuje délku odezvy až o 93 %. Zařízení je vybaveno výkonným tříjádrovým 1,5GHz procesorem s operační pamětí 512 MB, který společně s nejnovějším standardem Wi-Fi 6 a herním operačním systémem DumaOS 3.0 poskytuje rychlé a spolehlivé připojení s maximální teoretickou kombinovanou propustností až 5,4 Gb/s (600 Mb/s v 2,4GHz pásmu a 4 800 Mb/s v 5GHz pásmu). Router obsahuje i USB 3.0 port a pět gigabitových LAN portů (1x WAN, 4x LAN) umožňujících jeho propojení s libovolným multimediálním zařízením.

Rozsáhlé možnosti správy routeru Nighthawk Pro Gaming XR1000, včetně monitorování a přizpůsobení sítě, nabízejí funkce Gaming Dashboard, Geo Filter a Network Monitor. Personalizovaný interaktivní nástroj Gaming Dashboard poskytuje hráči potřebná data o odezvě či využití šířky pásma jednotlivými připojenými zařízeními v reálném čase, funkce Geo Filter minimalizuje případné prodlevy vytyčením vzdálenosti od serveru či ostatních hráčů, Network Monitor pak zobrazuje jednotlivá zařízení využívající šířku pásma a přesně určuje, jaké aplikace způsobují případnou prodlevu.

Součástí softwarové výbavy routeru jsou nově také herní funkce Geo-Fencing (přizpůsobení a filtrace herních serverů), Ping Heatmap (kvalita připojení dle konkrétních herních serverů), QoS (upřednostňování herního zařízení, přidělování šířky pásma pro jednotlivá zařízení a aplikace), Connection Benchmark (test rychlosti, odezvy a výkonu připojení při maximálním přetížení) a Traffic Controller (blokování provozu dle zařízení nebo aplikace).

Router Nighthawk Pro Gaming XR1000 lze snadno instalovat, konfigurovat a spravovat prostřednictvím bezplatné mobilní aplikace Nighthawk. Vysoké zabezpečení zařízení zajišťuje kombinace podpory VPN, NETGEAR Armor, WPA3, ochrany v rámci jednotlivých standardů (802.11i, 128bitové šifrování AES s PSK) a oddělené sítě pro hosty.

Cena a dostupnost

Herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 je v prodeji v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 10 800 korun/415 euro s DPH.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další

informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.