Značka Xiaomi se stala třetím největším dovozcem smartphonů na světě

[Praha, 4. listopadu 2020] – Podle tří nezávislých datových agentur – Canalys, Counterpoint a IDC –  byla společnost Xiaomi, kterou v České republice distribuuje společnost WittyTrade s.r.o., ve třetím čtvrtletí roku 2020 třetím největším dovozcem smartphonů na světě.

Podle průzkumu Canalys ve třetím čtvrtletí roku 2020 společnost Xiaomi expedovala na trh
47,1 milionu zařízení a měla 13,5% celosvětový podíl na trhu smartphonů, což představuje meziroční nárůst o 45 % mezi TOP 5 výrobci na světě. V Evropě, která je jedním z klíčových trhů, společnost Xiaomi zvýšila svůj podíl na dodávkách smartphonů o 88 %. 

Dle agentury Counterpoint Xiaomi zaznamenalo dokonce mezikvartálně 75% nárůst na trhu. To byly nejlepší výsledk mezi TOP 5 výrobci smartphonů na světě. Společnost Xiaomi dosáhla ve 3. čtvrtletí roku 2020 svých dosud vůbec největších prodejů – 46,2 milionu kusů. 

Agentura IDC doplňuje, že společnost meziročně zaznamenala největší 42% nárůst dodávek mezi TOP 5 výrobci smartphonů na světě.

„V těchto obtížných časech jsme se spojili s našimi obchodními partnery, abychom společně překonali současné obrovské výzvy. Vyvinuli jsme veškeré úsilí k posílení našeho online-offline maloobchodního systému a představili širší škálu vysoce inovativních produktů za dostupné ceny pro fanoušky a zákazníky naší značky. Naše značka slaví 10 let a o to více jsme rádi, že tyto výsledky od tří poskytovatelů dat z průmyslové sféry potvrzují naši neochvějnou vizi přinášet inovace všem lidem,” komentuje Andrew Wong, generální ředitel pro střední a východní Evropu, severské a pobaltské státy.

O XIAOMI 

Xiaomi je nejrychleji expandující značka elektroniky a smartphonů. Na českém trhu působí Xiaomi oficiálně od září 2017. Jedním ze dvou oficiálních distributorů značky Xiaomi je pro Českou republiku společnost Witty Trade s.r.o., která disponuje oficiální licencí pro distribuci produktů. Oblíbenost značky, která se vyznačuje hlavně excelentním poměrem cena/výkon, roste v ČR raketovým tempem. Chytrý telefon Xiaomi vlastní každý šestý Čech. Chytré hodinky nebo náramek této značky pak dokonce každý druhý. Xiaomi je v současné době čtvrtou největší světovou značkou smartphonů a založila největší světovou platformu pro spotřebitele IoT s více než 132 miliony inteligentních zařízení (bez započtení smartphonů a notebooků) připojených k její platformě. V současné době jsou produkty Xiaomi přítomny ve více než 80 zemích a regionech po celém světě a mají vedoucí postavení na mnoha trzích.

Více informací: www.xiaomi.cz