Průzkum Creditea: Mužům vyhovuje online půjčka, ženy volí osobní kontakt

Praha, 9. listopadu 2020 – Podle průzkumu značky Creditea by v případě potřeby zažádalo o půjčku online 34 % dotázaných. Za největší výhodu sjednání půjčky z pohodlí domova považují Češi čas a to z více důvodů. Mohou zažádat kdykoliv a nemusí pospíchat při porovnání nabídek a podmínek. Výhodou osobní žádosti o úvěr je pro 47 % lidí možnost poradenství.     

Když pandemie ze dne na den uzavřela obchody a služby, právě možnost vyřídit co nejvíce záležitostí z domova nabyla na významu. Průzkum Creditea ukazuje, že online žádost o půjčku více vyhovuje mužům, zatímco ženy stále preferují spíš osobní kontakt. Logicky je internet oblíbenější u mladých, online by o půjčku v případě potřeby zažádalo 46 % lidí ve věku 25–34 let.   

Otázka: Pokud byste potřeboval/a půjčku, jaký způsob žádosti byste preferoval/a?

Mladí lidé nejvíce ocení čas možnost srovnání produktů 

Důvodů pro sjednání půjčky po internetu je více, nejdůležitější je ale čas. I pro mladé ve věku 25–34 let hraje nejdůležitější roli. „Shodně 68 % respondentů preferujících online půjčky uvedlo, že ocení možnost zažádat o půjčku kdykoliv a uvítají čas na porovnání produktů a prostudování dokumentace. To ukazuje, že k úvěrům přistupují zodpovědně,“ říká Tomáš Veselý, manažer značky Creditea

Otázka: Uveďte, proč byste preferoval/a on-line žádost o půjčku?

Otázka: Uveďte, proč byste preferovala/a osobní sjednání půjčky?

Creditea, online půjčka pro opakované čerpání 

Také Provident od května umožňuje sjednat půjčku pro opakované čerpání bez nutnosti návštěvy pobočky či obchodního zástupce. „Vnímáme, že potřeby lidí se v současné situaci mění, proto jsme rozšířili nabídku a poskytujeme zákazníkům možnosti sjednání, které jim nejvíce vyhovují. Creditea představuje chytrou finanční rezervu, kterou lze rychle využít v případě nenadálých výdajů,“ vysvětluje Victor Boczán, generální ředitel společnosti Provident.  

Creditea není tradiční půjčka s měsíčními splátkami. Jde o tzv. kreditní linku (úvěrový limit), který je možné čerpat opakovaně. Úroky se platí pouze za dobu čerpání a pouze z vyčerpané částky. Je možné půjčit si až 130 000 Kč na 3 roky a peníze přijdou na účet do 15 minut od schválení. Více informací najdete na www.creditea.cz.

O průzkumu     

Společnost Provident Financial realizovala průzkum ve spolupráci s výzkumnou agenturou NMS Market Research. Sběr dat probíhal online v rámci Českého národního panelu na konci června 2020. Celkem bylo dotazováno 600 lidí napříč celou Českou republikou. 

O společnosti Provident Financial 

Creditea je novou značkou online finančních produktů značky Provident Financial s.r.o., která v České republice působí už více než 22 let. V současnosti má přes 400 zaměstnanců a 1 000 obchodních zástupců, kteří se věnují dohromady téměř 85 000 klientů pocházejících ze všech 14 krajů republiky. Od svého založení pak Provident poskytl nebankovní půjčku už více než milionu lidí. www.provident.cz

Mezinárodní skupina International Personal Finance (IPF) vznikla v roce 2007 oddělením od britské společnosti Provident Financial plc. Ta působí ve Velké Británii již od roku 1880. IPF pod obchodním označením Provident v současnosti působí v 11 zemích světa: v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Finsku, Španělsku, Austrálii a v Mexiku. Prostřednictvím své sítě 21 000 obchodních zástupců poskytuje služby 2,1 milionům zákazníků a zaměstnává na 6 000 lidí. IPF je kotována na londýnské burze cenných papírů od svého vzniku (IPF.L). www.ipfin.co.uk