V Česku roste nejmodernější esportové studio ve střední Evropě. Bude hostit Mistrovství ČR v počítačových a mobilních hrách

Jubilejní 10. ročník Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách a 5. ročník Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách se postarají o vyvrcholení české esportové sezóny. Z důvodu aktuální pandemické situace byla zrušena živá akce s přítomností hráčů a diváků, přesto organizátoři z agentury PLAYzone pro letošní rok připravují unikátní podívanou. V prostorách skupiny Prima vyroste jedno z největších a nejmodernějších esportových studií v Evropě.

Nové esportové studio diváci poprvé uvidí ve vysílání 13. listopadu, kdy začínají první soutěžní utkání ve hře Brawl Stars v rámci Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách. Hned poté se představí nejlepší hráči karetního titulu Hearthstone, ve kterém Češi patři mezi světovou špičku. Další týden pak bude ze studia vysíláno Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách ve hře Counter-Strike: Global Offensive. Mistrovský maraton pak vyvrcholí 29. listopadu, kdy svého šampiona pozná hra PUBG. Celkem bude odvysíláno zhruba 80 hodin esportových přenosů.

Studio se bude rozkládat na 400 m2 a jeho hlavní dominantou se stane největší souvislá LED stěna, kterou kdy mohli fanoušci v Česku či na Slovensku vidět. Na délku měří 23 metrů. Turnaje si diváci vychutnají ze všech úhlů pohledu, neboť organizátoři připravili 10 různých kamerových vstupů, včetně kamery na rameni. V přestávkách zápasů nabídnou analytici také rozbor pomocí elektronické tužky, tak jako to znají fanoušci tradičních sportů. Celé Mistrovství České republiky v počítačových a mobilních hrách naladí diváci na platformě Twitch i prostřednictvím HbbTV televizních stanic Prima a facebookové stránky Prima COOL.

„Fanoušci esportu nás motivují dělat každým rokem větší a lepší mistrovství. V loňském roce zavítalo do Brna v rámci festivalu Life! 52 000 návštěvníků. Letos se s nimi bohužel nesetkáme na místě, proto jsme se zaměřili na produkci. Chceme pro ně připravit takové vysílání, kterým se mohou pochlubit největší světové soutěže. Letošní nejprestižnější turnaj roku čeká a my jsme připravili několik novinek a technických vychytávek, se kterými se nelze setkat u jiné české esportové soutěže,“ říká Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone.

Vítězové letošního ročníku Vodafone Mistrovství České republiky si kromě finanční odměny odnesou také unikátní pohár, který měří 80 centimetrů a váží více než 15 kilogramů. 

Kalendář Samsung MČR v mobilních hrách

13. 11. – Brawl Stars

14. a 15. 11. – Hearthstone

Kalendář Vodafone MČR v počítačových hrách 

18. až 22. 11. – Counter-Strike: Global Offensive

27. až 29. 11. – PUBG 

Odkazy na vysílání

Twitch PLAYzone: https://www.twitch.tv/playzonecz

Facebook Prima COOL: https://www.facebook.com/primacool 

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

O Vodafone MČR v počítačových hrách a Samsung MČR v mobilních hrách

Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách a Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách jsou vrcholné akce profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011 společností PLAYzone, která se stala jeho novým pořadatelem. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách: https://www.mcrpc.cz/ a https://www.mcrmobil.cz/.