Čerstvé posily v portfoliu firewallů Zyxel a nový firmware usnadňují život malým a středně velkým organizacím

Společnost Zyxel na trh právě přichází s novým firmwarem ZLD 4.60 pro výrazné posílení výkonu a ochrany sítí a se dvěma novými firewally řady USG FLEX pro malé a středně velké organizace.

Praha, 11. listopadu 2020 — Společnost Zyxel Networks, vůdčí společnost na trhu domácích a podnikových síťových řešení využívajících přednosti umělé inteligence a cloudu, dnes představila nové firewally USG FLEX 100W a USG FLEX 700 a také firmware ZLD 4.60 pro výrazné posílení ochrany poskytované bezpečnostními firewally. Tyto novinky malé a středně velké organizace účinně a flexibilně ochrání před stále důmyslnějšími kybernetickými hrozbami a pomohou jim zachovat provoz v nově nastalé realitě.

Podle zprávy, kterou nedávno publikovala Agentura Evropské unie pro kybernetickou bezpečnost (ENISA), se ruku v ruce s novou fází digitální transformace dále rozšiřuje záběr kybernetických útoků. Pandemie nemoci COVID-19 urychlila tempo digitalizace a mnohé společnosti donutila převést kvůli zachování svého provozu zaměstnance na práci z domova, a to prakticky ze dne na den. Tato náhlá změna pracovních postupů klade na organizace značné nároky, a to mimo jiné z hlediska zajištění optimální ochrany sítí a co nejvhodnějšího využití jejich omezených financí a zdrojů. 

Rostoucí portfolio firewallů USG FLEX poskytuje malým a středně velkým organizacím řešení typu „vše v jednom“

S cílem uspokojit potřeby ještě většího okruhu zákazníků společnost Zyxel právě posílila řadu USG FLEX o dva nové firewally. Konkrétně se jedná o firewall USG FLEX 100W, který představuje základní model s integrovanou funkcí WiFi, a o USG FLEX 700, novou vlajkovou loď této řady, která zvládne až 800 současně přihlášených zařízení. Vedle robustního a škálovatelného zabezpečení sítí malých a středně velkých organizací poskytují firewally USG Flex také vzdálený přístup pomocí VPN, správu WiFi přístupových bodů a komplexní paletu hotspot funkcí.

Lepší výkon díky kontrole SSL 

Vedle nových firewallů společnost Zyxel přichází také s vylepšeným firmwarem ZLD 4.60, mezi jehož přednosti ve srovnání s předchozí verzí patří třikrát až pětkrát rychlejší kontroly SSL*. Pro uživatele to znamená vyšší výkon na jejich stávajícím hardwaru, lépe fungující šifrování a dešifrování a rychlejší generování certifikátů. 

Podpora TLS 1.3 pro důkladnější ochranu

Vylepšená kontrola SSL nově podporuje také poslední verzi protokolu Transport Layer Security (TLS) pro zabezpečení HTTPS komunikace mezi servery a jejich klienty. Kompatibilita s protokolem TLS 1.3 přináší uživatelům zařízení Zyxel lepší zabezpečení, vyšší výkon a spolehlivější ochranu soukromí proti stále vynalézavějším kybernetickým zločincům.

Komplexní filtrování obsahu

Vedle stávajícího filtrování IP adres a kontroly URL adres firmware
ZLD 4.60 nově nabízí také filtrování DNS od společnosti McAfee. Tyto tři služby jsou k dispozici pro řadu firewallů ATP, přičemž jejich spojením vzniká komplexní a robustní řešení, které uživatelům znemožňuje návštěvu domén se škodlivým obsahem a dalších konkrétních stránek. Pro získání přehledu o nebezpečných doménách, hrozbách a typech dotazů mají správci prostřednictvím služby SecuReporter snadný přístup k analýzám filtrování obsahu.

„Malé a středně velké organizace dnes usilovně hledají cesty, jak v současné nepředvídatelné době efektivně zajistit dlouhodobou budoucnost svého provozu a současně spravovat síťové prostředí s velkým počtem uživatelů pracujících z domova,“ podotýká Martin Bratičák, Head of Channel for CEE ve společnosti Zyxel. „A přesně to jim nabízí dva nové firewally řady USG FLEX a vylepšené bezpečnostní parametry firmwaru ZLD 4.60. Bez ohledu na jejich zdroje a rozpočet nyní těmto zákazníkům můžeme nabídnout firewallové řešení, které je robustní, spolehlivé a současně škálovatelné.“ 

Bližší informace najdete na stránkách: https://www.zyxel.com/products_services/USG-FLEX-Firewall-USG-FLEX-100W/ 

* Při zapnuté kontrole HTTPS protokolu s defaultním nastavením zařízení — firewall,  routing, NAT a ADP.

O společnosti Zyxel Networks

Společnost Zyxel připojuje organizace i domácnosti k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom firemním i domácím uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

–    působnost ve 150 zemích celého světa,

– milion organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

– 100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.