Deset způsobů, jak inovace od společnosti Dell Technologies modernizují IT

Praha, 12. listopadu 2020 – Firmy všech velikostí v uplynulých letech přijaly myšlenku propojené digitální společnosti. Dramatičtější změny ovšem nastaly v tom, jakým způsobem dnes probíhá práce a výuka. Řada lidí přesunula svou kancelář či učebnu do svých domovů a musí fungovat na dálku. Společnost Dell Technologies přináší inovace, které umožňují, aby se propojenější a datově náročnější budoucnost mohla stát realitou.

Inovace motorem digitální transformace

Společnost Dell Technologies pomáhá zákazníkům zvyšovat jejich odolnost a připravovat je na budoucnost. V uplynulých pěti letech investovala přes 18 miliard dolarů do výzkumu a vývoje a v roce 2019 se umístila na 16. příčce v počtu získaných patentů v USA. I když 90 % jejích zaměstnanců celosvětově letos přešlo na práci z domova, představila řadu inovací a ve 2. čtvrtletí dosáhla 30% meziročního růstu výnosů v segmentu poskytování řešení ve formě služeb a flexibilní spotřeby.

Toto je 10 klíčových inovací představených za poslední rok:

  1. Dell EMC PowerStore, úložný systém, který spojuje automatizaci, úložné technologie příští generace a novou softwarovou architekturu. PowerStore získává na oblibě a zvolily si jej již stovky zákazníků, přičemž pro 20 % z nich je prvním úložným systémem od Dell Technologies. 
  2. Dell EMC PowerScale, rodina úložných systémů, které představují nový standard pro zachytávání a správu nestrukturovaných podnikových dat, a Dell EMC PowerFlex, softwarově definované úložné řešení, které nabízí výkon a odolnost podnikové třídy pro nejkritičtější pracovní zátěže.
  3. Dell Technologies Cloud přinesl inovace v oblasti hybridního cloudu. Ty by měly podnikům pomoct řídit svá veřejná, privátní a okrajová cloudová prostředí, a to pohotově, konzistentně, bezpečně a úsporně.
  4. Dell Technologies Cloud PowerScale pro Google Cloud, další rozšíření cloudové nabídky je kombinací úložného zařízení Dell PowerScale NAS s analytickými a výpočetními službami Google Cloud, které zvládne i náročnější zátěže.
  5. Společnost Dell podpořila vývoj moderních aplikací a poskytla snadnou cestu k zavedení Kubernetes pomocí řešení VMware Tanzu na Dell EMC VxRail – jediné hyperkonvergované infrastruktuře, která nabízí úplné integrované portfolio Tanzu. Umožnila také zákazníkům provozovat Kubernetes ve velkém rozsahu na platformě Dell Technologies Cloud a poskytla komplexní správu dat a ochranu pracovních zátěží Kubernetes prostřednictvím řešení PowerProtect Data Manager.
  6. Enterprise SONiC Distribution od Dell Technologies, soubor plně podporovaných open-source síťových řešení vyvinutých pro účely rozsáhlých prostředí datových center cloudové úrovně.
  7. Posílení vztahů s globální sítí poskytovatelů technologií a služeb, aby zákazníkům pomohla realizovat vyšší užitek z edge technologií. V tomto ohledu byl představen také systém Dell EMC VxRail, odolný vůči extrémním teplotám a nárazům a odolný kompaktní server Dell EMC PowerEdge XE2420, který poskytuje výkon potřebný pro bezpečnostní a analytické aplikace na okrajích sítě.
  8. Hotová řešení Dell EMC Ready Solutions zjednodušují provoz a zvyšují kapacitu pracovních zátěží umělé inteligence (AI) díky samoobslužnému přístupu k prostředkům GPU a umožňují tak zákazníkům využívat AI kdekoli.
  9. Externí ověřování obrazů systému BIOS Dell SafeBIOS Off-Host Verification pomocí nástrojů pro cloudový audit a opravu VMware Carbon Black poskytuje IT a bezpečnostním týmům přehled o stavu systému BIOS u počítačů Dell bez ohledu na to, kde je zaměstnanci právě užívají.
  10. Rozšíření portfolia společnost Dell o nejinteligentnější, nejbezpečnější a ekologicky nejšetrnější  řadu komerčních PC na trhu a o první firemní PC s podporou 5G  s procesorem Intel, které poskytuje mobilním pracovníkům extrémně rychlé a spolehlivé připojení. 

Utváření digitální budoucnosti

Zákazníci společnosti Dell Technologies využívají její technologie a služby ku prospěchu jak svých podniků, tak i společnosti. 

Například Univerzita v Pise je průkopníkem v oblasti výpočetních klastrů a využívá systémy Dell EMC PowerStore a PowerScale. Na vrcholu koronavirové krize v Itálii společnost Dell Technologies univerzitě posílila kapacitu plně flashových úložišť a umožnila jí tak podporovat výzkum COVID-19 v nemocnici Santa Chiara a zároveň výzkumný projekt v oboru chemie s využitím AI a multicloudovou sdílenou službu pro úřady, nemocnice a obce v Toskánsku.

Společnost Medacist, inovátor v oblasti analýzy zneužívání léčiv, nedávno začala nabízet své řešení ve formě služby s názvem Genesis. Platforma je založena na umělé inteligenci, která přebírá a analyzuje data ze zdravotnických informačních systémů a vyhledává v nich abnormality indikující možné zneužití léčiv. S pomocí serverů Dell EMC PowerEdge, úložiště PowerScale, aplikaci CloudIQ pro monitoring úložiště a zařízení PowerProtect DD dokázala společnost Medacist zkrátit dobu zpracování dat z 24 hodin na pouhých 5 minut. 

Jaká je budoucnost inovací? 

Vývoj v první polovině roku vedl CIO k přehodnocení výdajů na IT a odborníci očekávají, že podniky letos celkově vynaloží na IT zhruba 3,4 bilionu amerických dolarů. Podle studie 2020 Dell Technologies Digital Transformation Index podniky v současném ekonomickém klimatu urychlily tempo zavádění technologií. Během uplynulých měsíců 80 % z nich urychlilo alespoň některé své programy digitální transformace. 

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies pomáhá organizacím a jednotlivcům budovat svoji digitální budoucnost, transformovat způsob, jakým pracují, žijí a hrají. Společnost poskytuje a dodává zákazníkům nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio technologií a služeb, aby dokázali úspěšně konkurovat v dnešní éře dat.