Vista Equity Partners se stává většinovým investorem Pipedrive. Nový jednorožec peníze využije na další vývoj své CRM platformy

Praha 12. listopadu – Startup Pipedrive, který přináší obchodníkům efektivní CRM platformu, získal většinovou investici od společnosti Vista Equity Partners, která je světovou špičkou v podpoře začínajících softwarových společností. Pipedrive prostředky použije zejména pro růst a inovace v oblasti svých prodejních a marketingových řešení. Dosavadní investoři platformy, Bessemer Venture Partners, Insight Partners, Atomico, DTCP a Rembrandt Venture Partners, se jako minoritní podporovatelé firmy zapojí do spolupráce s Vista, aby společnými silami pomohli urychlit plánovaný růst startupu. Řešení od Pipedrive dnes používá 95 tisíc týmů po celém světě a firma nyní naplňuje svůj cíl cesty za titulem startupového jednorožce.

„Partnerství s Vista nám umožní rychleji zvládnout misi, na kterou jsme se vydali: a to podpořit malé a střední podniky v jejich digitalizaci, aby mohly úspěšně a efektivně růst. Chceme se soustředit zejména na to, abychom dokázali pomocí našich nástrojů pokrýt veškerou zákaznickou zkušenost,” tvrdí Raj Sabhlok, CEO společnosti Pipedrive. Investice a vznikající partnerství s Vista podle něj dále přispěje k expanzi na mezinárodní úrovni a další posílení početné zákaznické základny.

„Silnou pozici Pipedrive na trhu potvrzují nejen četná ocenění mezi CRM platformami, ale nic nevypovídá o společnosti a vyvinutých technologiích více než obrovská poptávka po jejím řešení a loajalita stávajících zákazníků. Těšíme se proto na spolupráci s Pipedrive i se současnými investory, abychom společně pomohli ke vzniku řešení pro řízení prodejů, která pomohou týmům pracovat s větší přesností a efektivitou,” dodává Monti Saroya, Co-Head Vista Flagship Fund a Senior Managing Director ve společnosti Vista Equity Partners.

Investice od Vista Equity Partners by v blízké budoucnosti měly pomoci Pipedrive s urychlením růstu a optimalizací portfolia produktů. Rovněž poskytne podporu při mezinárodní expanzi a budování globální zákaznické základny prostřednictvím kontinuální investice do zdokonalování stávající strategie pro vstup na nové trhy.

Budoucnost Pipedrive? Automatizace řízení prodejů a generování relevantních leadů

Řešení, na kterém Pipedrive pracuje, využívá umělou inteligenci a automatizaci pro řízení prodejů. Pomáhá držet pracovní postup, mít přehled a soustředit se na aktivity, které jsou pro obchodníky důležité. Rovněž se soustředí na generování leadů, tedy potenciálních zájemců o produkt. Ty dokáže Pipedrive shromáždit z různých zdrojů do jedné databáze a formulovat na jejich základě marketingové persony. Díky tomu dokáže určit, které leady jsou pro obchodníka relevantní a bude tak mít největší šanci na úspěch při jejich oslovení.

Na vývoji nových nástrojů se podílí rovněž pražský vývojářský tým, který nedávno uvedl  Leadbooster – nástroj na generování leadů. Kromě Prahy má Pipedrive 10 poboček: kromě centrály v Talinnu sídlí rovněž v Dublinu, Lisabonu, Londýně, New Yorku, Tampě/St. Petersburgu, v Tartu a nově také díky akvizici Mailigenu v Rize. Nástroj nyní využívají obchodní týmy ve více než 150 zemích a s celkovou hodnotou prodejů přesahující 24 miliard dolarů. V České republice mají mezi klienty lídry lokálního trhu, jako jsou Mews, Twisto, Shoptet, Zásilkovna, Blueberry, BOOTIQ, Angelcam, Storyous, Rockaway, Creative Dock, Mall TV a další.

Pipedrive má rovněž pozitivní odezvu od uživatelů i recenzentů v médiích. Nedávno získal ocenění jako uživatelsky nejpříznivější CRM nástroj podle Motley Fool, ve své kategorii se umístil na prvním místě v hodnocení serveru Software Reviews. Dále pak na druhém místě podle U. S. News & World Report a nedávno se stal uživatelsky nejlépe hodnoceným CRM nástrojem podle Forbesu.

Více o Pipedrive

Pipedrive je přední nástroj na řízení prodejů a první platforma, která je orientovaná na obchodníka. Pomáhá mu držet pracovní postup a soustředit se na aktivity, které jsou pro něj důležité. Vznikl v roce 2010 a ke svojí práci ho využívají obchodní týmy z více než 90 000 firem po celém světě. Pipedrive vznikl v Estonsku a pobočky má v Dublinu, Lisabonu, Londýně, New Yorku, Praze, Tampě/St. Petersburgu, Tallinnu, v Tartu a nově také díky akvizici Mailigenu v Rize. V České republice má tým 25 lidí, z toho 17 vývojářů a dalších specialistů.

About Vista Equity Partners

Vista je globálním investičním lídrem s více než 58 miliardami dolarů kumulativního kapitálu. Společnost investuje exkluzivně do vývojářských firem, datových a technologicky zaměřených společností napříč private equity, public equity, kreditních a stálých kapitálových strategií. Soustředí se na vytváření trvalé tržní hodnoty ve prospěch globálního ekosystému investorů, firem, zákazníků i zaměstnanců. Investice jsou ukotveny v rozsáhlé dlouhodobé kapitálové základně, zkušenostmi ve strukturování technologicky orientovaných transakcí a flexibilní manažerské techniky, které podporují udržitelný růst. Vista věří v transformační sílu technologií, které jsou klíčem k ještě lepší budoucnosti – zdravější planetě, chytřejší ekonomice, rozmanité a inkluzivní komunitě a širší cestě k prosperitě.