Na školní nákupy není pozdě, Alza nabízí speciální modely pro online výuku

Praha, 16. listopadu 2020 – Školy se obávají, že peníze, které dostaly od vlády na nákup IT vybavení, nebudou mít kvůli obrovské poptávce kde utratit. Jednička české e-commerce Alza.cz má pro vzdělávací instituce připravené modely speciálně konfigurované pro distanční výuku, stačí aby se školy přihlásily do programu Alza pro školy a stát. Jeho součástí jsou již tisíce českých škol.

Školy už mají jen několik týdnů na to, aby využily vládní dotaci a nakoupily potřebnou techniku umožňující povinnou distanční výuku. Peníze však dostávají až v těchto dnech a mnoho z nich se obává, že na trhu již nebudou kvůli vysoké poptávce vyhovující modely. Alza.cz podobný vývoj předpokládala a v předstihu se na něj připravila. Školám proto stále může s vybavením pomoct téměř obratem ze skladových zásob.

„Už na jaře jsme zaznamenali několikanásobně vyšší poptávku po IT vybavení, proto jsme situaci nepodceňovali a předzásobili se, abychom jako lídři trhu mohli být pro školy partnerem, u kterého bude možné techniku pro učitele a žáky zakoupit i ve chvíli, kdy už nikde jinde notebooky nebudou,“ říká Jaromír Řánek, Business Development Director Alza.cz. Ve srovnání s loňským rokem Alza zaznamenala růst poptávky po noteboocích ze strany vzdělávacích institucí o více než 500 %. Od začátku školního roku tak e-shop napřímo nebo ve spolupráci s partnery do českých škol dodal desítky tisíc notebooků, stovky tisíc kusů příslušenství, jako jsou webkamery, sluchátka a mikrofony, a tisíce tabletů.

Alza vzdělávacím institucím nabízí výhodné podmínky nákupu díky programu Pro školy a stát, do kterého se od jara nově zapojily už stovky českých škol. Pro instituce, které e-shop osloví s poptávkou po vybavení, má firma na skladě připravené speciální modely notebooků konfigurované výrobcem přesně pro potřeby distanční výuky a e-shop je zákazníkům běžně nenabízí. Školy mohou Alzu kontaktovat také prostřednictvím svých IT specialistů, kteří přesně znají jejich potřeby a s odborníky z e-shopu vyberou nejvhodnější vybavení pro danou školu.

Objednanou techniku navíc Alza rozveze přímo k jednotlivým učitelům a buď přímo na místě, nebo vzdáleně jim pomůže s prvním spuštěním a instalací potřebných programů. 

Podpora vzdělávání i v současné době patří mezi priority, na které se největší český e-shop dlouhodobě soustředí, nedávno proto podpořil iniciativu Nory Fridrichové, prostřednictvím které věnoval Nadačnímu fondu pomoci 50 notebooků pro děti rodičů samoživitelů, aby se mohly zapojit do distanční výuky. Zároveň e-shop umožnil nákup stovek dalších s výraznou slevou, aby za prostředky z veřejné sbírky bylo podpořeno co nejvíce dětí. 

Více o programu: https://www.alza.cz/pro-skoly