Nejoblíbenější bankou českých startupů je FIO. Používá jí víc než čtvrtina firem, zjistil portál StartupJobs

Praha, 18. listopadu – Portál StartupJobs, který je prostředníkem mezi talentuchtivými startupy a lidmi, jež hledají uplatnění v zajímavých firmách, zveřejnil statistiky ohledně oblíbenosti českých bank mezi více než třemi tisíci startupů, které využívají služeb StartupJobs. Vycházel přitom z dat sesbíraných od roku 2014 – porovnával, z jakých bank nejčastěji přišly úhrady za inzerci. Na přední příčce se s 28,3 % objevila FIO Banka, v závěsu za ní Raiffeisenbank s 20,1 %. 

“Spočítali jsme unikátní účty firem, ze kterých nám hradí své objednávky inzerce od roku 2014. Podle kódu banky jsme je přiřadili. Nejde tedy o žádnou anketu oblíbenosti, ale reálná data, která ukazují, jaké banky firmy používají pro svou denní operativu,” potvrdil zakladatel a CEO StartupJobs Filip Mikschik. I když má firma účtů více, podle Mikschika zpravidla fakticky používá jen jeden. A právě ten měl StartupJobs možnost vysledovat.

“Jsme rádi, že tolik podnikatelů a firem naše služby využívá a oblíbenost dokazují i mnohonásobná vítězství našeho účtu v různých anketách. Technologické firmy určitě oceňují naše API bankovnictví, které jsme začali poskytovat již od roku 2012, tedy dávno předtím než se otevřené bankovnictví v našich bankovních vodách stalo trendy pojmem. Důkazem, že jsou naše služby skutečně dobré, je ale zkrátka fakt, že ho klienti používají. To potvrzuje, že u nás najdou dobrý servis a kvalitní služby za adekvátní cenu – což je většinou zdarma,” uvedl obchodní ředitel Fio banky Jan Bláha.

Více o StartupJobs

StartupJobs je česká online platforma, která se specializuje na to, aby pomohla startupům nalézt ty správné lidi. Víc než 15 tisíc lidí zde našlo svou práci snů. Není to ale jen pracovní portál, je také vstupní branou do tohoto inovativního a neustále se vyvíjejícího prostředí.

StartupJobs založil Filip Mikschik ještě ve svém dětském pokoji. Tenkrat stránka obsahovala několik startupů. Nyní vyrostla na na více než tři tisíce aktivních firem, které inzerují pracovní nabídky. Každý druhý inzerent přijal alespoň jednoho člověka prostřednictvím StartupJobs. Hlavní tým tvoří 27 lidí.