Ostravskou Síť kupuje fond J&T Thein SICAV. Akvizici nyní posuzuje ÚOHS.

Praha, 19. listopadu 2020 – Ve finální fázi se nachází jednání o koupi mezi ostravskou společností Síť, která se zabývá poskytováním infrastrukturních ICT řešení a investičním fondem J&T Thein SICAV. Akvizici v tuto chvíli posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Síť se tak stane jednou z prvních ICT společností v nedávno vzniklém fondu technologického experta Tomáše Budníka a J&T Private Equity Group.

Ostravská společnost Síť se zaměřuje na dodávku infrastrukturních řešení v oblasti výpočetních clusterů datových center a s tím souvisejících softwarových aplikací a dalších doprovodných řešení. Dále se věnuje virtualizaci hardwaru, datovým úložištím, migračním službám, zálohování a datové analýze. Společnost dodává svá řešení od roku 1999 pro zákazníky z oblasti bankovnictví, telekomunikací, energetiky a průmyslu. V roce 2019 dosáhla společnost obratu přes 500 milionů korun. 

Tomáš Budník k akvizici říká: “Společnost Síť se stane základem fondu, vhodným pro další akvizice v oblasti data storage služeb a cloudů. Bude tak ideálním partnerem pro spolupráci s dalšími service providery datových center, se kterými si vzájemně doplní produktové portfolio a dodavatelské vztahy. Díky této spolupráci se podaří zajistit pokrytí klíčových potřeb zákazníků při migraci jejich technologií do privátních či hybridních cloudů v datových centrech.”

Společnost Síť vždy reagovala na požadavky svých zákazníků, kteří v poslední době zvyšují své nároky na rozsah poskytovaných produktů a služeb. Hledali jsme tedy partnera, který by nám v tomto ohledu pomohl dále růst. Právě proto nás oslovila nabídka fondu J&T Thein SICAV, jehož ambice je zajišťovat tyto komplexní požadavky s vyšší přidanou hodnotou. Jsme přesvědčení, že je to významná příležitost jak pro společnost Síť, tak pro její zákazníky.” dodává jednatel společnosti Síť Radek Soušek.   

O fondu J&T Thein SICAV:

Fond J&T Thein SICAV se zaměřuje na investice do technologických společností v oblasti ICT infrastruktury, kyberbezpečnosti a vývoje aplikací pro cloudová řešení v České a Slovenské republice. Fond vznikl partnerstvím technologického experta Tomáše Budníka, který je s 65% majoritním vlastníkem fondu a J&T Private Equity Group Ltd., která vlastní 35%. Fond vznikl v říjnu 2020.