Tesco a Žabka prodlouží otevírací dobu obchodů

Praha, 22. listopadu 2020 – Prodejny Tesco i Žabka využijí možnosti prodloužené otevírací doby. Již od zítra tak vrátí otevírací dobu na původní časy, hypermarkety pak budou otevřeny do 22:00 resp. do 23:00, tak jak to umožňuje nové nařízení.

Prodejny Tesco se vrátí ke své standardní otevírací době – jedná se expresy a supermarkety. Běžné hypermarkety pak budou mít otevírací dobu od 6:00 do 22:00. Hypermarkety, které byly otevřené do 24:00 nebo měly nepřetržitý provoz, budou mít nově otevřeno do 23:00. „Chceme zákazníků umožnit nákup po maximálně možnou dobu. Zároveň jim doporučujeme nákup v ranních časech od 6:00 do 9:30 a následně pak večer po 19:00, kdy je v obchodech nižší koncentrace zákazníků. Naše hypermarkety mají zvýšenou kapacitu zákazníků a nakoupí zde pohodlně bez čekání,“ vysvětluje Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro ČR. Nákup v obchodech Tesco není podmíněn nutností mít nákupní košík a počítání zákazníků probíhá automaticky prostřednictvím kamerového systému nebo za pomoci tabletů. 

Možnosti prodloužené otevírací doby využijí i všechny prodejny Žabka, které se navrátí k původní otevírací době od 6:00 do 22:00 resp. 23:00. 

Zákazníci mohou i nadále využívat možnost nákupu z pohodlí domova prostřednictvím služby Tesco Online nákupy, která funguje i o nedělích. Díky navýšené kapacitě je dostatek volných termínů a nákup je možné doručit již do druhého dne od objednání.