Martin Dratva posiluje vedení fondu NOVA Green Energy

REDSIDE investiční společnost a.s., posílila vedení fondu NOVA Green Energy novým manažerem Martinem Dratvou. Z pozice Fund Managera bude zodpovědný za transakce spojené s aktivy fondu kvalifikovaných investorů NOVA Green Energy v hodnotě 103 mil EUR působící na území České, Slovenské a Maďarské republiky.

Před nástupem do Redside působil v energetické skupině GGE, kde vedl oddělení strategického rozvoje, investic a akvizicí, dále zastupoval akcionáře v představenstvech portfoliových společností, ve kterých měl na starosti nastavení nové strategie a turnaround. Po dobu působení ve skupině se podílel na nových akvizicích v hodnotě 70 mil EUR. Před skupinou GGE působil jako investiční bankéř ve společnosti Patria Corporate Finance, kde se podílel na transakcích v celkové výši 400 mil EUR, primárně v energetickém sektoru.

„Rozšiřování portfolia energetických zdrojů v majetku fondu o nové projekty zejména na území Maďarska a Slovenska přináší další manažerské výzvy pro náš tým. Nepochybuji, že Martinovi dlouholeté zkušenosti zejména s akvizicemi v oblasti energetiky budou pro náš rostoucí tým cenným přínosem a skvělou investicí do budoucna“, komentuje příchod Fund Managera finanční ředitel a předseda představenstva Rudolf Vřešťál.  

O společnosti Redside:

Investiční společnost Redside poskytuje institucionálním a kvalifikovaným investorům prvotřídní investiční řešení a odborné znalosti v dynamicky se rozvíjející oblasti správy alternativních fondů, jenž jsou svojí strategií zaměřeny zejména na obnovitelné zdroje energie a nemovitosti. Tým společnosti Redside odpovídá za správu aktiv svých investorů ve výši 14 mld. CZK, alokovanou do pěti investičních portfolií. Od roku 2015 je členem Asociace pro kapitálový trh České republiky AKAT.