Teradyne oznamuje změnu ve vedení společnosti Universal Robots

ODENSE, Dánsko, 20. listopadu 2020 –Společnost Teradyne, Inc. oznamuje, že stávající prezident Universal Robots Jürgen von Hollen k 31. prosinci tohoto roku opustí společnost. Von Hollen odchází z Universal Robots kvůli tomu, aby se mohl věnovat dalším profesním výzvám v nekonkurenčním prostředí. Jürgen von Hollen působil na pozici prezidenta společnosti Universal Robots od října 2016. 

„Chci Jürgenovi poděkovat za jeho energii, s jakou Univeral Robots poslední čtyři roky vedl. Pod jeho vedením se z Universal Robots stala z původně startupové firmy globální společnost a lídr v kolaborativní robotice,“ říká Mark Jagiela, prezident a CEO Teradyne. „Zanechává za sebou silnou platformu, která je připravena na další růst, skvělý ekosystém distribuce a technologických partnerů, ale také rozsáhlou zákaznickou základnu, která již čítá více než 50 000 kolaborativních robotů.“

Na místo von Hollena dočasně nastupuje Gregory Smith, stávající prezident divize průmyslové automatizace v Teradyne do té doby, než bude oznámen nástupce von Hollena. 

O Teradyne

Teradyne (NASDAQ:TER) přináší na trh vysoce kvalitní inovace, jako jsou inteligentní zařízení, lékařské vybavení a systémy pro ukládání dat. Pokročilá testovací řešení Teradyne pro polovodiče, elektronické systémy, bezdrátová zařízení a další zajišťují, aby produkty fungovaly přesně tak, jak byly navrženy. Do portfolia Teradyne pro průmyslovou automatizaci patří kolaborativní a mobilní roboty, které pomáhají výrobcům všech velikostí zlepšit produktivitu a snížit náklady. V roce 2019 měla společnost Teradyne příjmy 2,3 miliardy dolarů a po celém světě zaměstnává 5500 lidí. Další informace najdete na teradyne.com. 

O Universal Robots


Společnost Universal Robots byla založena v roce 2005 aby pomohla zpřístupnit robotickou technologii pro všechny. Malé, uživatelsky přívětivé, cenově dostupné a flexibilní kolaborativní roboty (koboty) jsou bezpečné pro práci po boku zaměstnanců. Od zahájení výroby prvních kobotů v roce 2008 společnost zaznamenává velký růst s jejich uživatelsky přívětivými koboty, které nyní prodává po celém světě. Společnost je součastí Teradyne Inc., centrálu má v dánském Odense a její regionální pobočky jsou ve Spojených státech, Německu, Francii, Španělsku, Itálii, Spojeném království, České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Rusku, Turecku, Číně, Indii, Singapuru, Japonsku, Jižní Korei, Tchaj-wanu a Mexiku. V roce 2019 měla společnost Universal Robots příjmy ve výši 248 milionů dolarů. Více informací naleznete na https://www.universal-robots.com/cs/