Vánoční tip: Nová zábavně-naučná stavebnice Boffin Magnetic nesmí chybět v pokojíku žádného šikovného školáka

Tisková zpráva, Praha 24. listopadu 2020 – Hledáte dárek, který po Vánocích nezapadne do kouta a se kterým si kromě potomka vyhraje celá rodina? Pro zvídavé děti a nadšené rodiče je tu nová česká elektromagnetická stavebnice Boffin Magnetic. Se svými dětmi s ní hravou formou sestavíte stovky zajímavých projektů a otevřete jim dveře do světa elektrotechniky a fungování okolního světa. Hra zabaví děti každého věku, od prvního stupně základní školy až po středoškoláky.

Boffin Magnetic sestává z magnetické podložky, která v sobě pomocí unikátní technologie spojuje magnetismus a vodivou plochu. Na podložku se do elektromagnetických obvodů staví jednotlivé součástky stavebnice – přepínače, vypínače, tlačítka, či rezistory vyvíjející elektrický odpor a mnohé další. Každé balení obsahuje také malý všestranný počítač, který dovoluje například hrát hry nebo měřit teplotu a LCD display, na kterém můžete právě hry nebo měření zobrazovat. Z těchto základních součástek je možné sestavit přes 200 různých projektů a fantazii se meze určitě nekladou. 

Ze základní sady doma snadno postavíte například MP3 přehrávač, svítidlo, které se rozsvítí, pokud zhasnete světlo, teploměr nebo Gameboy. Co je na Boffinu Magnetic opravdu zábavné, je možnost bezpečně si vyzkoušet, na jakých principech fungují věci, které běžně používáme a bereme je jako samozřejmost. Do hraní se můžete pustit spolu s dětmi nebo zapojit prarodiče – díky přehledným návodům zvládne sestavit projekt opravdu každý.

Boffin je skvělou vstupenkou do světa techniky. Zábavnou formou seznámí dítě s fungováním základních technologií a může být prvním krokem k budoucímu vzdělávání v technických oborech nebo informatice. Stavebnice navazuje na dlouholetou tradici oblíbené stavebnice Boffin, které se jen v České republice prodalo přes čtvrt milionu kusů. Boffin Magnetic oproti původní stavebnici nabízí více zábavných návodů a dovoluje sestavit až dvě stovky různých projektů. Nová verze je také elegantnější a má přívětivější design. Všechny součástky se navíc vyrábějí v České republice a máte tak jistotu, že koupí stavebnice podpoříte šikovné české tvůrce. 

Více informací a inspiraci k projektům najdete na internetových stránkách Boffinu Magnetic nebo na sociálních sítích sdružujících komunitu Boffin nadšenců. Průvodce světem elektrotechniky zde dětem dělá šílený vědec Boffin, hlavní postava kresleného seriálu. Boffin Magnetic je od dnešního dne k dostání na e-shopu značky boffinmagnetic.com/boffin a brzy dorazí do všech hlavních internetových obchodů za 3599 Kč.

O Boffin Magnetic

Boffin Magnetic je unikátní česká stavebnice založená na propojení magnetických prvků s elektrickou vodivou plochou. Je určena pro uživatele každého věku – hrát si a učit se je přece důležité pro každého. Všechny projekty jsou pojaté zábavnou, ale i vzdělávací formou a stavebnice je tak tou nejpříjemnější cestou k pochopení základů elektroniky. Jedná se o český výrobek pocházející kompletně z Libeňské dílny.