Audionaut uvádí premiéry audioseriálů Anatomie strachu a Terapie sdílením exkluzivně na Audiotéce

Audionaut, divize filmové a televizní produkce Bionaut, přichází se dvěma novými audioseriály. Prvním je dlouho očekávaná Anatomie strachu od režisérů Brit Jensen a Jiřího Slavičínského, druhým je Terapie sdílením Ester Geislerové a Josefiny Bakošové režírovaná Johanou Ožvold. V ní populární průvodkyně peripetiemi vztahové online komunikace na sociálních sítích vystupují v dokumentárně-publicistické poloze. Oba audioseriály jsou dostupné od 1. prosince exkluzivně ve zbrusu nové aplikaci Audiotéky. 

Mateřská společnost Bionaut na českém trhu působí přes dvacet let a nedávno například získala za internetový seriál #martyisdead mezinárodní cenu Emmy, ve světě přezdívanou jako televizní Oscar. Letos založená a progresivně se vyvíjející divize Audionaut má v plánu vyrábět kolem pěti audio projektů ročně. Kompletní produkci včetně úspěšného true-crime audioseriálu Pohřešovaná režiséra Petra Hátleho nyní Audionaut nově nabízí skrze Audiotéku, mobilní službu s audioknižním obsahem. Audiotéka v Česku působí od roku 2011 a dnes má statisíce posluchačů. Audioseriály labelu Audionaut zase vynikají silnými příběhy, špičkovým zvukovým designem a na jejich tvorbě se podílejí renomovaní dramaturgové, sounddesignéři, režiséři či přední tvůrci z oblasti filmu a umění.

„A čeho se bojíš ty?“ Tak zní úvod audioseriálu Anatomie strachu v Česku žijící dánské dokumentaristky Jensen známé díky krimi audioseriálu Matematika zločinu a spoluautora Slavičínského. Ti v pěti intimních mikrohororech, z nichž každý má do patnácti minut, představují autentické příběhy, které jdou až na dřeň lidského strachu. Tvůrci zaznamenávají strach lidí o život, z opuštění či třeba z pocitu zodpovědnosti za neekologické hromadění odpadků, které lidstvo denně produkuje. Audioseriál posluchače do děje vtáhne propracovaným zvukovým designem, intimně pojatými výpověďmi i komorní atmosférou. Na Anatomii strachu spolupracoval zvukový umělec Martin Ožvold. 

Tématem virtuální komunikace v rámci milostných a partnerských vztahů a to i v době pandemie se zabývají v třídílné sérii Terapie sdílením režisérka Johana Ožvold a v tomto případě Brit Jensen coby dramaturgyně. Ester Geislerová a Josefina Bakošová provádějí třemi díly na téma rozchod versus zamilovanost přes sms, body shaming či forma jazyka a užití emotikonů ve vztahové komunikaci. V třicetiminutových dílech vystupují jako hosté terapeut Honza Vojtko, fitness trenér a publicista Kamil Fila či jazykovědec Karel Oliva. Audioseriálová podoba je nejnovější variantou Terapie sdílením po fenoménu odstartovaném na sociálních sítích či knižní podobě, interaktivních přednáškách a hraném seriálu uváděném od října na Mall.tv. 

„Máme radost, že na úspěch audioseriálu Pohřešovaná můžeme navázat dalšími projekty, které se vydávají směrem k jiným žánrům. Všechny tyto projekty spojuje ambice vyprávět silné příběhy, sledovat zajímavá společenská témata a hlavně přinášet silný posluchačský zážitek. Novinky Terapii sdílením a Anatomii strachu vydáváme ve spolupráci s Audiotékou a exkluzivně v jejich nové aplikaci. Jde o začátek dlouhodobé spolupráce mezi Audionautem a Audiotékou, věřím, že se nám společně podaří oslovit nové posluchače a vytvořit tak udržitelný prostor pro vznik ambiciózních audio projektů,“ říká producent Vratislav Šlajer z Bionautu.

Na webu Audiotéky https://web.audioteka.com/cz/audionaut.html a prostřednictvím nové aplikace Audiotéka je možné získat všech pět dílů Anatomie strachu za 249 korun nebo v rámci předplatného. Jeden díl Terapie sdílení bude dostupný za 99 korun, tři díly dohromady za 249 korun nebo v rámci předplatného. Všech osm dílů seriálu Pohřešovaná o dosud nevyřešeném zmizení čtrnáctileté dívky bude dostupných pouze v rámci předplatného.