Nové firemní přepínače NETGEAR s podporou PoE++

Praha, 2. listopadu 2020 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh čtveřici nových 16–a 24portových přepínačů řady Unmanaged. Novinky nabízejí snadné zapojení do firemní sítě, extra velký PoE budget, možnost volby standardů pre-802.3bt či IEEE 802.3bt i doživotní záruku.

Většina malých a středně velkých firem se v dnešní době potýká s rostoucím počtem připojených PoE zařízení. Spolu s počtem zařízení ovšem rostou také požadavky na vyšší PoE budget, který by zajistil správný chod těchto zařízení. NETGEAR proto rozšířil své stávající portfolio přepínačů o čtyři nové 16- a 24portové gigabitové modely s podporou PoE+/PoE++ a budgetem až 480 W, které zajišťují spolehlivé připojení pro bezdrátové přístupové body s podporou Wi-Fi 6, 4K/8K bezpečnostní IP kamery, PoE osvětlení či reproduktory a další IoT zařízení. Firmy tak nyní mohou ke své síti připojit větší množství produktů bez nutnosti dokupovat další přepínače.

ModelGS516PPGS524PPGS516UPGS524UP
Počet portů16241624
Počet portů PoE+162488
Počet portů PoE ++00816
PoE budget260 W300 W380 W480 W
Volba režimu PoEneneanoano

Všechna čtyři zařízení podporují standardy IEEE, v případě modelů GS516UP a GS524UP lze navíc jako u prvních na trhu manuálně volit mezi režimy pre-802.3bt či IEEE 802.3bt PoE++. Tato možnost přináší firmám podporu produktů využívajících pre-802.3bt, jako jsou především zařízení UPoE.

Nové přepínače lze snadno nastavit bez nutnosti jejich další konfigurace. Monitoring aktivity a rychlosti přenosu jednotlivých portů zobrazují LED ukazatele. Zařízení lze umístit do racku či volně na stůl a jsou energeticky velmi úsporná. Přepínače pokrývá kombinace doživotní hardwarové a NBD záruky a doživotní technické podpory.

Cena a dostupnost

Přepínače NETGEAR GS516PP, GS524PP, GS516UP a GS524UP jsou již dostupné v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu od 8 810 korun / 339 euro s DPH.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další

informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.