Předobjednávky na iPhony i PlayStation 5 byly v Electro Worldu rekordní

Česká republika, Praha – 2. prosince 2020 – Společnost Apple letos v září vůbec poprvé představila hned čtyři modely iPhonů najednou (oproti třem v loňském roce). Konkrétně jde o iPhone 12, 12 mini, 12 Pro a 12 Pro Max. Česko se již podruhé dostalo do první vlny předobjednávek, a to společně se Spojenými státy nebo Velkou Británií.

Nestandardní předobjednávky

Samotné předobjednávky však tentokrát byly jiné než v předchozích letech, a to zejména proto, že byly rozděleny do dvou vln. Modely iPhone 12 a iPhone 12 Pro jste si tak mohli objednat 16. října a jejich prodej začínal přesně o týden později. Naopak iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max se začaly prodávat až 13. listopadu, opět přesně týden po startu předobjednávek (6. listopadu).

Electro Worldu se v letošních předobjednávkách iPhonů mimořádně dařilo. Zájem byl oproti roku 2019, respektive modelům řady iPhone 11, více než pětinásobný. A to i přes aktuální koronavirovou krizi, která podle všech předpokladů měla zájem spíše brzdit. A navzdory cenám letošních přístrojů, které se pohybují od 21 990 Kč po 42 990 Kč.

Zákazníci vzali web útokem

Ačkoliv první předobjednávky započaly už 16. října a kamenné prodejny, včetně těch našich, byly z nařízení vlády uzavřeny až 22. října, upřednostnili zákazníci i v mezičase pro komunikaci s námi náš web www.electroworld.cz.  Poptávka z minulých let byla výrazně překonána i navzdory omezením a uzavření prodejen a zároveň naší silné pozici v retailu.

Naopak o telefony řady Apple iPhone 12 byl (a stále je) zájem takový, že se nám stále nedaří pokrýt kompletní poptávku zákazníků a velkou část předobjednávek tak stále není možné dodat. Důvodem je hlavně skladová nedostupnost způsobená pandemickou krizí,“ říká Tomáš Kovářík, Marketing Manager řetězce Electro World.

Největší zájem je mezi zákazníky o verzi iPhone 12 Pro v nové barvě Pacific Blue (tichomořsky modrá) s kapacitou úložiště 128 GB. Mezi další oblíbené modely pak patří především iPhone 12 ve verzi Pro Max.

PlayStation 5 byl pryč za pár hodin

Poptávka po produktu PlayStation 5 byla nad očekávání. Kusy (v řádech stovek) o kterých jsme věděli, že budou k dispozici ke dni 19.11. (oficiální start prodeje), naši zákazníci vykoupili během prvních hodin noci ze 16.9. na 17.9., kdy byl produkt představen a odstartovaly předobjednávky na našem webu www.electroworld.cz. Aktuálně máme 100 % všech skladových zásob již u zákazníků.

Bohužel to znamená „čekající“ zákazníky, které se snažíme informovat o aktuální situaci a případné dostupnosti jimi objednaného kusu. Dle posledních zpráv to vypadá, že větší počet kusů zboží obdržíme v 1. kvartálu roku 2021.

Téměř zároveň s prodejem PS 5 odstartovaly také prodeje nové herní konzole Xbox (22.9.), kde se podařilo uspokojit mnohem větší počet zákazníků. 

O společnosti Electro World

Společnost Electro World je jedním z největších multikanálových řetězců specializujících se na prodej spotřební elektroniky, výpočetní a telekomunikační techniky, domácích elektrospotřebičů a veškerého příslušenství, včetně poskytování souvisejících služeb. V letech 2016, 2017, 2018, 2019 a 2020 byla oceněna prestižním titulem Superbrands, který je uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu.