Vysokéškoly.cz kupují vzdělávací aplikaci Rozečti.se

Firma Rozečti.se, vítěz Nápadu roku 2012, mění majitele. Mezinárodní aplikaci na výuku efektivního čtení kupuje provozovatel portálu Vysokéškoly.cz. 

“Naším cílem je pomáhat středoškolákům s přípravou na maturitu a studiem na vysoké škole.  Díky Rozečti.se získáváme možnost studentům nabídnout další možnost vzdělávání v podobě odborně a zároveň zábavně zpracovaného kurzu rychlého čtení.”, objasňuje důvody akvizice Jiří Ziegler, ředitel portálu Vysokéškoly.cz. 

Odborným garantem Rozečti.se je docent Richard Papík. Díky vybraným obecným i speciálním metodám rychlého čtení z celého světa, které autoři zakomponovali do výukového prostředí,  se uživatelé aplikace v průměru zlepšují z původních 214 slov za minutu na počátku výuky na 583 slov za minutu na konci výuky při zachování minimálně stejné úrovně zapamatování. Tyto údaje vychází z měření úspěšnosti více než 40 000 uživatelů v průběhu 8 let.

Výuka zabere v průměru asi 20 hodin čistého času (s další možností procvičování) při ideálním rozložení cvičení do 20 dní. Díky online provedení lze kurz absolvovat kdykoliv a kdekoliv.

Kromě češtiny aplikace funguje také ve slovenštině, angličtině, němčině, španělštině, ruštině a indonéštině.

Po obchodní stránce za projektem Rozečti.se stojí Michal Zwinger a Michal Hudeček.

“Jsme rádi, že nás Jiří Ziegler oslovil s nápadem posunout projekt zase o kus dál. Díky více než 3 milonům návštěv ročně, které Vysokéškoly.cz mají, jsou v unikátní pozici dostat Rozečti.se mezi novou cílovou skupinu. Rozečti.se byl první startup, který jsme společně s kolegou Michalem Hudečkem rozjížděli a rádi bychom nyní věnovali více času našim dalším startupům Včelka.cz a EquiRadar. I vzhledem k současnému boomu online vzdělávání je myslím ideální doba k prodeji.”, vysvětluje pohled autorů na prodej firmy Michal Zwinger.