Hráči Entropiq jsou mistry Česka ve hře PUBG. S přehledem ovládli poslední turnaj Vodafone MČR v počítačových hrách

Poslední titul z Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách si odnášejí hráči organizace Entropiq, kteří ve hře PUBG dokázali předčít zbylých 15 týmů. Odnesou si tak největší část z celkové finanční dotace, která byla pro tento turnaj stanovena na 100 000 korun. Druhou příčku obsadili reprezentanti FADEE Gaming a bronz připadl na Eclot Gaming. I přestože se v letošním roce odehrála celá akce bez přítomnosti diváků, zápasy v rámci celého Vodafone MČR vzbudily jejich rekordní zájem. Ve hře PUBG byl český šampionát dosud nejsledovanějším turnajem v Česku.

PlayerUnknown’s Battlegrounds, zkráceně PUBG, patří mezi světově nejoblíbenější hry ze žánru battle royale. Úkolem je přežít jako poslední na neustále se zmenšující mapě. Díky své oblibě v Česku patří titul PUBG mezi stálice Vodafone MČR v počítačových hrách. A nejinak tomu bylo i letos. V průběhu celého roku sbíraly týmy důležité body v rámci kvalifikačních turnajů na portálu playzone.cz. Šestnáct nejlepších se pak probojovalo až do finálové fáze. Ty mezi sebou odehrály celkem 24 zápasů, ze kterých mohl vzejít pouze jediný vítěz. Tím se stala organizace Entropiq, kterou mnozí pasovali do role hlavního favorita.  

„Diváci i hráči opět ukázali, proč je Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách považováno za nejprestižnější esportový turnaj v Česku. I když jsme se s nimi mohli potkat pouze virtuálně, přesto byla atmosféra šampionátu neustále s námi. Jsem také velmi rád za pozitivní ohlasy na naše moderní studio, ze kterého jsme celou produkci odbavili. Velký dík patří všem, kteří se na ni podíleli a připravili tak pro diváka nejzajímavější esportový turnaj, který kdy v Česku proběhl,“ popisuje Tomáš Mikula, hlavní organizátor Vodafone MČR v počítačových hrách.

Nejmodernější televizní technologie

Letošní ročník Vodafone MČR v počítačových hrách byl produkčně zcela unikátní. Přímo ve studiu FTV Prima zajišťovalo vysílání 50 osob. Ve něm se pak během přestávek mezi zápasy představili přední čeští analytici. Ti utkání rozebírali pomocí 23metrové LED stěny se speciální grafikou i elektronické tužky, na kterou jsou zvyklí fanoušci tradičních sportů. Diváci byli zapojeni i přímo do vysílání prostřednictvím platformy ZOOM, na které mohli fandit svému oblíbenému týmu. Ti nejšťastnější si navíc z tradiční tomboly odnesli hodnotné ceny.  

Strategickým partnerem se pro tento rok opět stal operátor Vodafone, generálními partnery pak byli výrobce počítačů HAL3000, sázková kancelář Tipsport. Hlavními partnery soutěže byli výrobce hardware AORUS, výrobce monitorů AOC, výrobce herního příslušenství Trust Gaming a výrobce herních židlí DXRacer.

Turnaj podpořila celá řada významných partnerů, díky kterým se mohla akce uskutečnit. Strategickým partnerem se pro tento rok opět stal operátor Vodafone, generálními partnery pak jsou výrobce počítačů HAL3000 a sázková kancelář Tipsport. Hlavními partnery soutěže jsou výrobce hardware AORUS, výrobce monitorů AOC, výrobce herního příslušenství Trust Gaming a výrobce herních židlí DXRacer

Konečné pořadí Vodafone MČR v počítačových hrách 

PořadíNázev týmuPočet bodů za umístěníPočet bodů za killyCelkový počet bodů
1.Entropiq61158219
2.FADEE Gaming59122181
3.Eclot Gaming71104175
4.NecroRaisers7499173
5.ENTERPRISE esports7199170
6.Vikingekrig Esports7592167
7.Inside Games49112161
8.Gifted Gaming3993132
9.CyberGaming4374117
10.Gunrunners.AOC4268110
11.Sazka.BRUTE3669105
12.Team Universe3567102
13.E-RIVALS1983102
14.Cucurru376299
15.Infactus Gaming296493
16.BloodyDevils283866

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

O Vodafone MČR v počítačových hrách 

Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách je vrcholná akce profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011 společností PLAYzone, která se stala jeho novým pořadatelem. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách: https://www.mcrpc.cz/.