Raiffeisenbank zpřístupňuje zobrazení jiných účtů ve svém bankovnictví

Praha, 3. prosince 2020 – Klienti Raiffeisenbank, kteří mají účet i u jiné banky, si jej mohou nově připojit do internetového bankovnictví Raiffeisenbank a získat tak přehled o svých dalších účtech. Díky nástrojům zpřístupněným směrnicí PSD2 banka umožňuje zobrazovat zůstatky, transakční historii či detaily účtu jiné banky přímo v internetovém bankovnictví Raiffeisenbank.

Nově je možné do internetového bankovnictví Raiffeisenbank připojit a zobrazovat účty AirBank, České spořitelny, ČSOB a Moneta Money Bank. V následujících týdnech banka přidá také Komerční banku.

„Chceme klientům vyjít vstříc ve všech možných ohledech, proto nyní zjednodušujeme přístup k jejich dalším účtům prostřednictvím našeho internetového bankovnictví. V digitalizaci se snažíme stále posouvat a už nyní zvládnou naši klienti 95 procent běžné agendy online,” říká Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Už dříve banka v souladu s regulací PSD2 zavedla bezpečnější a pohodlnější ověřování plateb na internetu pomocí aplikace RB klíč, která potvrzuje internetové platby otiskem prstu nebo Face ID a odpadá tak zdlouhavé přepisování kódů ze sms zpráv. Od jejího spuštění v prosinci 2019 si jí stáhlo na 310 tisíc klientů. 

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje již 25 let široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele v České republice. Banka obsluhuje klienty v síti 130 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu, která dává práci třem tisícovkám zaměstnanců. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI).