Barracuda Backup spolehlivě ochrání vaše data

Společnost Barracuda Networks již řadu let patří mezi nejúspěšnější dodavatele řešení z oblasti informační bezpečnosti. Ve své nabídce má širokou paletu osvědčených produktů pro jednotlivé typy uživatelů s cílem nabídnout jim co nejvyšší stupeň ochrany proti různým typům on-line hrozeb.

Nedílnou součástí každého řešení pro informační bezpečnost je spolehlivý, výkonný a snadno použitelný systém pro zálohování dat a obnovu o havárii. Sem spadá řada produktů Barracuda Backup spolu se službami Barracuda Backup Service a Barracuda Cloud-to-Cloud Backup. Velmi oblíbená je především verze určená pro kancelářský balík Microsoft Office 365, která je součástí komplexního bezpečnostního řešení Barracuda Essentials for Office 365

Barracuda poskytuje rovněž produkty určené pro virtuální platformy, kam spadá řešení Barracuda Backup Virtual Appliance (Vx). Výsledné řešení je pro uživatele cenově velmi efektivní, protože je licencováno podle objemu uložených dat v TB. Zákazníci tedy platí jen takovou kapacitu, kterou aktuálně skutečně potřebují. Další úspory pak přináší integrované mechanismy pro kompresi dat a deduplikaci souborů. 

Výsledná řešení jsou díky tomu velmi flexibilní z hlediska kapacity, která se může snadno přizpůsobovat požadavkům uživatele, což přináší úspory investičních a provozních nákladů. 

Z hlediska bezpečnosti je velkou předností zálohování dat mimo lokální IT infrastrukturu zákazníka prostřednictvím Barracuda Cloud. Díky tomu se minimalizuje možnost ztráty uložených dat v důsledku technické poruchy, živelné pohromy a podobně.

Barracuda Backup navíc automaticky vytváří a bezpečně ukládá zálohy modifikovaných souborů. Tím je mimo jiné posílena ochrana proti stále rostoucímu počtu útoků typu ransomware, protože soubory zašifrované díky takovémuto útoku je možno snadno a rychle obnovit z předchozí verze.

Další informace o produktech Barracuda Networks můžete získat na stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/barracuda

Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications, která je držitelem certifikací pokrývajících celé portfolio výrobce včetně implementace komplexních bezpečnostních řešení.