Spectra se stala evropským produkčním hubem skupiny Generali, nabrala desítku mezinárodních marketérů

Praha – Agentura Spectra, která patří do sítě dentsu, zajišťuje marketingové adaptace globální kampaně pojišťoven ve skupině Generali na 11 evropských trzích, včetně České republiky pro značku Generali Česká pojišťovna. Kromě produkčních služeb se Spectra sídlící v pražských Holešovicích spolupodílí také na lokalizaci globálního komunikačního konceptu, který v Londýně připravuje její sesterská globální kreativní agentura dentsu mcgarrybowen. 

„Skupina Generali je pro dentsu jedním z globálních klientů. Zatímco dentsu mcgarrybowen vytváří hlavní komunikační strategii a kampaně a dentsu X plánuje média, úkolem Spectry je všechny marketingové a mediální materiály připravit pro použití na jednotlivých trzích. Abychom takový úkol zvládli, museli jsme vytvořit mezinárodní tým marketérů,” doplnil ředitel Spectry Radim Kameník. Proto do Spectry nastoupilo 10 nových kolegů ze Španělska, Jihoafrické republiky, Francie, Ruska, Slovenska nebo Turecka. Nový tým řídí Group Team Leader Jakub Rokos.

Na první kampani pro skupinu Generali začala Spectra pracovat začátkem července, hlavní brandová část kampaně odstartovala během října a listopadu. Celkově agentura připravila více než 2000 marketingových materiálů pro kampaň v televizi, na digitálních formátech a sociálních médiích, v outdooru, printové inzerci i pro netradiční formáty na základě požadavků jednotlivých trhů. Kromě České republiky Spectra zajišťuje produkci také v Německu, Rakousku, Slovensku, Francii, Itálii, Španělsku, Chorvatsku, Polsku, Rumunsku a Maďarsku.

O skupině dentsu:

Skupina dentsu international jako součást dentsu group sestává z 10 globálních agentur – Carat, dentsu, dentsu X, iProspect, Isobar, mcgarrybowen, Merkle, MKTG, Posterscope a Vizeum doplněných o více než 50 lokálních specializovaných agentur. Vizí dentsu je přinášet klientům i společnosti smysluplný pokrok, a to skrze expertizu a zkušenosti ze světa médií, digitálních technologií a kreativní komunikace. Nabízí širokou škálu specializovaných produktů a služeb na té nejvyšší úrovni. dentsu, se sídlem v Londýně, operuje ve 145 zemích světa a s celkem více než 45 tisíci specialisty. V České republice spadají do portfolia skupiny agentury Adexpres, Amnet, Amplifi, Bistro Social, Carat, dentsu X, Vizeum, iProspect, Isobar a Spectra. www.dentsuaegisnetwork.com

O agentuře Spectra:

Agentura Spectra je lokalizační, transkreační  kreativně produkční agentura ze sítě dentsu international. Spectra zajišťuje lokalizace marketingových materiálů napříč veškerými mediálními kanály, aby odpovídaly jazykovému, společenskému i politickému kontextu na jednotlivých trzích. Do svého portfolio Spectra řadí klienty jako Philips, Generali, Heineken, Honda nebo OMV.