Společnost SSI Technologies rozšiřuje v Přestanově své výrobní prostory

10. prosince 2020: Skupina VGP předala společnosti SSI Technologies skladové a výrobní prostory, které byly realizovány na základě potřeb společnosti na rozšíření současného výrobního závodu ve VGP Parku Ústí nad Labem, obci Přestanov. 

Společnost SSI Technologies zde má v pronájmu výrobní halu o velikosti 6 080 m2, kterou v prosinci 2020 rozšířila o dalších 4 800 m2


SSI Technologies, součást skupiny Amphenol Corporation, jednoho z největších výrobců konektorů, na světě, je high-tech výrobní společnost, která se zaměřuje na výrobu vysoce kvalitních ultrazvukových senzorů pro automobilový průmysl a své výrobky dodává do celého světa. Společnost používá nejmodernější high-tech výrobní technologie, do kterých už investovala téměř 600 milionů Kč. Tyto pokročilé výrobní technologie jsou základem nadstandardně vysoké kvality finálních výrobků. 


Česko-americké firemní prostředí a komplexní výrobní procesy zajišťují přestanovskému závodu vysokou atraktivitu v regionu. SSI Technologies patří od jejího založení mezi nejvyhledávanější zaměstnavatele Ústecka. V dnešní době závod zaměstnává zhruba 350 lidí, s expanzí výrobních prostor zde najde uplatnění dalších 150–200 zaměstnanců, zejména na pozicích ve výrobě, kvalitě, inženýringu, ale i na jiných kvalifikovaných pozicích.O společnosti SSI Technologies

SSI Technologies LLC, dnes součást skupiny Amphenol Corporation, jednoho z největších výrobců konektorů na světě, je americká výrobní společnost, založená v roce 1982, se sídlem v Janesville ve státě Wisconsin. Společnost se zaměřuje na výrobu vysoce kvalitních a nejspolehlivějších magnetických snímačů, snímačů tlaku a hladiny, na senzorech založených monitorovacích systémů, digitálních tlakoměrů a digitálních měřičů hladiny pro automobilový průmysl a strojírenský trh a své výrobky dodává do celého světa. V roce 2015 společnost SSI Technologies otevřela v Přestanově svůj první výrobní závod mimo území Spojených států amerických.  VGP Park Ústí nad Labem si společnost vybrala z důvodu dostupnosti lokality a napojení na hlavní dopravní tahy a letiště.

O společnosti VGP

VGP je celoevropský developer, manažer, a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. VGP provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků o aktuální rozloze 7,48 milionu m² a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost byla založena v roce 1998 jako rodinný developer nemovitostí v České republice. Dnes, s více než 230 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva v 12 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím společných podniků VGP European Logistics, VGP European Logistics 2 a VGP Park München. K červnu 2020 dosáhla hrubá hodnota aktiv skupiny VGP, včetně 100 % společných podniků, 3,23 miliardy EUR a čistá hodnota aktiv společnosti (EPRA NAV) 1 079 milionů EUR. Společnost VGP je kótována na burze Euronext Brussels a na Pražské burze cenných papírů (ISIN: BE0003878957). 

Další informace naleznete na: http://www.vgpparks.eu