Bolt a Armáda spásy spojují síly pro dobrou věc

V úterý 15.12.2020 bude v aplikaci Bolt zpřístupněna nová speciální kategorie “Pomáhej s Boltem”. Uživatelé si přes ni budou moci objednat partnerského řidiče, který zdarma odveze jejich nepotřebné oblečení, textil či kosmetiku a odevzdá je do Armády spásy. Ta je následně využije pro své klienty. Akce bude probíhat v čase mezi 15:00 a 19:00.

“Spolupráce s Armádou spásy je pro nás příjemný způsob, jak na konci roku 2020, který nebyl snadný pro nikoho z nás, můžeme ulehčit život těm, kteří pomoc náš všech potřebují. Budeme rádi, když uživatelé naši aplikaci v tento den nevyužijí jen pro objednání jízdy s partnerským řidičem, ale i pro objednání odvozu oblečení, které už doma nepotřebují, ale které někomu ještě může pomoci přečkat chladné zimní měsíce,” říká Jakub Dvořák, country manažer společnosti Bolt pro Českou republiku.

Dárcovství bude probíhat v Praze s pomocí partnerských řidičů, kteří na zvolené adrese vyzvednou nevyužité oblečení, textil, kosmetiku, knihy nebo hračky. Pro zapojení do této akce je třeba v aplikaci Bolt zadat stejnou adresu nástupu i cílové destinace a zvolit kategorii “Pomáhej s Boltem”. Pak už jen stačí počkat na řidiče a naložit do vozu dary pro Armádu spásy.

Do dárcovství se mohou zapojit i ti, kteří nemají dostatek volného času nebo nevlastní automobil, kterým by mohli oblečení odvézt a přesto chtějí pomoci. Armáda spásy má pro své klienty zájem zejména o boty, čepice, rukavice a další teplé zimní oblečení.

“Velmi si vážíme iniciativy, se kterou nás společnost Bolt oslovila. Přístup Boltu je příkladný v tom, že se snaží podporovat aktivity organizací, které si kladou za cíl zlepšovat podmínky života lidí v místních komunitách. Věříme, že uživatelé Boltu budou štědří a společnými silami dokážeme co největšímu počtu klientů pomoci přečkat ve zdraví nadcházející nejchladnější měsíce v roce,” dodává za Armádu spásy Kateřina Ramaislová, fundraiser.

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích v Evropě a Africe. V současné chvíli nabízí jak přepravu auty, tak řešení z oblasti mikromobility (elektrické koloběžky a kola) a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíčků.

Společnost se v ekologickém programu nazvaném Green Plan zavázala k úplné kompenzaci emisí vzniklých při přepravě skrze aplikaci Bolt v Evropě, což přispívá ke snížení dopadu podnikání společnosti na životní prostředí.