BILLA navýší prodejnímu personálu plošně mzdy o 3 %

  • BILLA v rámci dialogu s odborovými organizacemi podepsala kolektivní smlouvu na další 2 roky
  • Společnost tak pokračuje ve zvyšování úrovně pracovních a mzdových podmínek svých zaměstnanců a od ledna 2021 navyšuje mzdy prodejnímu personálu plošně o 3 %, v průměru až o 5 % 
  • Zaměstnanci společnosti BILLA byli již letos odměněni mimořádnými odměnami v celkové hodnotě až 7 000 Kč

Společnost BILLA pokračuje i nadále ve zlepšování pracovních i mzdových podmínek svého prodejního personálu. V rámci sociálního dialogu se dohodla se základními odborovými organizacemi na zachování všech stávajících benefitů a navýšení mezd. V průměru si zaměstnanci prodejen polepší o 5 %, plošné navýšení činí 3 %.

Cílem společnosti BILLA je i přes stávající situaci způsobnou pandemií koronavirové infekce být i nadále seriózním zaměstnavatelem zaručujícím svým zaměstnancům pracovní místa a garanci jejich stávající mzdy a zaměstnaneckých benefitů. Společnost BILLA se proto zavázala v kolektivní smlouvě ponechat v platnosti stávající benefity, jako například stravenky v hodnotě 100 Kč, příspěvek na penzijní připojištění v hodnotě 300 Kč měsíčně nebo na MultiSport kartu.

BILLA zároveň navyšuje příspěvek v rámci svého loajálního programu z 500 Kč na 750 Kč měsíčně pro zaměstnance, kteří u firmy pracují déle než 2 roky. Zaměstnancům pracujícím v BILLE déle než rok pak na benefitní kartě firma přispěje 500 Kč. Vedle těchto benefitů mohou zaměstnanci využít i celou řadu dalších výhod, jako např. slevy u obchodních partnerů, zvýhodněné vstupné na kulturní akce apod. 

V průběhu letošního roku společnost BILLA vyplatila svým zaměstnancům mimořádnou odměnu za jejich úsilí při zvládání koronavirové krize v celkové výši až 7 000 Kč.

„Jsme velmi potěšeni, že i přes stávající situaci můžeme našim zaměstnancům zaručit jejich pracovní místa a garantovat výši jejich mzdy, kterou navíc od ledna navýšíme. Trvalé zlepšování pracovních a mzdových podmínek zaměstnanců je naší prioritou,“ říká Šárka Brennerová, vedoucí personálního oddělení BILLA ČR. 

„Jednání ke kolektivní smlouvě vedení BILLA ČR s odborovými organizacemi působícími u tohoto obchodního řetězce bylo v této složité době korektní. Společně jsme dosáhli   dobrého výsledku ve mzdové i sociální oblasti,“ sdělil Milan Šubrt, manažer OSPZV – ASO ČR.

Nová kolektivní smlouva pro další 2 roky se podepisuje na základě sociálního dialogu s odborovými organizacemi sdruženými v Unii zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb (UZO), Odborovým svazem pracovníků zemědělství a výživy – Asociací svobodných odborů ČR (OSPZV – ASO) a Federací výkonných zaměstnanců ČR (FVZ). 

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši přes 34 mld. Kč (2019), s 240 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. 

BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA Naše bio, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy či Clever. 

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků. 

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. 

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorfu provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy. 

Více informací na http://www.billa.cz