Kyocera TASKalfa Pro 15000c získala prestižní cenu EDP

Praha – 14.12.2020: KYOCERA Document Solutions Europe, jedna z předních světových společností zabývajících se komplexním řešením pro správu dokumentů, je hrdá na to, že získala prestižní ocenění European Digital Press Association (EDP) za své nejnovější revoluční inkoustové produkční tiskové zařízení TASKalfa Pro 15000c. Na letošním, již 14. ročníku udělování cen EDP Awards 2020, byly ceny předány prostřednictvím online prezentace celkem 29 výhercům.

Ceny EDP jsou jediným evropským technologickým hodnocením v tomto odvětví a představují otevřenou soutěž pro všechny výrobky, které byly uvedeny na trh v průběhu roku. Vítěze vybírá komise odborníků (Technická komise EDP), která hodnotí předložené produkty podle kritérií, jako jsou inovace, kvalita, výkon a náklady, a to z ryze technologického pohledu. Z tohoto hodnocení je vyloučeno hlasování veřejnosti, jelikož kritéria hodnocení jsou čistě technická a nejsou založena na popularitě funkcí či designu zařízení. Tímto způsobem EDP zaručuje, že jsou posuzovány pouze pokroky výrobců při vývoji nových technologií.

Společnost Kyocera získala ocenění „Nejlepší barevné SRA3 zařízení“ (Best Color SRA3) za své produkční inkoustové tiskové zařízení TASKalfa Pro 15000c v kategorii 500 000 výtisků měsíčně ve formátu A4. Podle Marcela Ebbenhorsta, Production Print Managera ve společnosti Kyocera Document Solutions Europe BV, „se jedná o výjimečný úspěch našeho produkčního tiskového zařízení, a to zejména z toho důvodu, že jsme v oblasti produkčního tisku noví a ocenění jsme obdrželi od skupiny expertů z vydavatelského průmyslu. Je to důkaz toho, že jsme s naším inkoustovým zařízením na správné cestě technologických inovací.“

29 hrdých vítězů

V letošním roce obdrželo EDP Awards celkem 29 vítězů. Oceněny byly produkty pěti hlavních kategorií: hardware a software, velkoformátový a komerční tisk, průmyslová řešení, dokončovací práce a spotřební materiál.

„Byl to pro nás všechny velmi náročný rok,“ řekl viceprezident EDP Peter Ollén, který jménem prezidenta EDP Klause Petera Nicolaye přivítal vítěze na začátku online prezentace. „Vzhledem k omezením souvisejících s COVID-19 nebylo snadné EDP Awards 2020 letos uspořádat. Děkuji porotě za jejich profesionální práci a samozřejmě všem účastníkům, kteří důvěřují naší odbornosti.“

Členové Technické komise EDP v tomto roce byli – Herman Hartman, předseda a šéfredaktor SignPro Benelux, dále Mika Horsten, konzultant společnosti TEXSMART.NL, a Igor Terentyev, vydavatel Publish Russia – všichni pod vedením prezidenta EDP, Klause-Petera Nicolaye, vydavatele a šéfredaktora Druckmarkt Německo a Švýcarsko.

Produkty v EDP Awards jsou posuzovány z mnoha pohledů. Důležité je, že se posuzuje nejenom samotné zařízení nebo software, ale také jeho dopad na lidi a uživatele. A právě dopady technologických inovací produktů se staly důležitým faktorem EDP Awards 2020.

O společnosti KYOCERA Document Solutions Czech, s.r.o.

KYOCERA Document Solutions Czech, s.r.o. je obchodní společností Kyocera Document Solutions Inc. se sídlem v japonské Ósace, která je předním poskytovatelem komplexního řešení pro práci s dokumenty. Portfolio společnosti zahrnuje spolehlivé a ekologické multifunkční zařízení a tiskárny, stejně jako obchodní softwarové aplikace a poradenské služby, které zákazníkům umožňují optimalizovat a spravovat oběh dokumentů a dosahovat nových úrovní efektivity. Prostřednictvím odborných znalostí a empatického partnerství je cílem společnosti pomoci organizacím využít jejich vlastní znalosti k podpoře změn. 

KYOCERA Document Solutions Inc. je dceřinou společností firmy KYOCERA Corporation, která je předním dodavatelem průmyslových a automobilových součástek, polovodičů, elektronických zařízení, systémů na výrobu solární energie a mobilních telefonů. Během fiskálního roku končícího 31. března 2020 dosáhly konsolidované tržby společnosti Kyocera Corporation 1,6 bilionu jenů (přibližně 14,7 miliard USD). Kyocera se objevuje na seznamu „Derwent Top 100 Global Innovators 2018-19“ společnosti Clarivate Analytics a je zařazena na 549. místě v seznamu největších veřejně obchodovaných společností na světě do roku 2020 „Global 2000“ časopisu Forbes.

Více informací naleznete na https://www.kyoceradocumentsolutions.cz.

O EDP

Asociace EDP (European Digital Press Association) byla založena v roce 2007 šesti časopisy se silným zaměřením na digitální technologie. Dnes má EDP 20 členských časopisů z celé Evropy, které pokrývají 25 zemí a oslovují více než půl milionu čtenářů (pouze tištěná vydání). Jedním z deklarovaných cílů asociace EDP je pomoci uživatelům najít správná řešení pro jejich použití.

Ceny EDP jsou na trhu vysoce ceněny a představují silný referenční bod. Odborníci z kruhu EDP každoročně hodnotí nejnovější technologie a vývoj produktů v kategoriích jako hardware a software, velkoformátový tisk, komerční tisk, průmyslová řešení, dokončovací práce a spotřební materiál. Nejlepší produkty v každé kategorii jsou oceněny cenou EDP. Od roku 2007 EDP předalo kolem 360 ocenění za nejlepší vývoj technologií a produktů – letos bylo uděleno 29 cen.