Panattoni vstupuje do Ostravy. Nová průmyslová zóna přinese miliardové investice a až 2000 pracovních míst

Tisková zpráva, 14. prosince 2020 – Zastupitelstvo města Ostravy schválilo záměr na výstavbu Panattoni Parku Ostrava Airport v blízkosti Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Projekt má přilákat přední tuzemské i světové společnosti. Slibuje investice v celkové výši kolem 4 miliard a dohromady až 2000 nových pracovních míst pro celý region. Stavitel Panattoni v místě naváže na rozsáhlou stávající průmyslovou zónu s kvalitní dopravní infrastrukturou. Špičkové industriální plochy o rozloze 115 000 m2 budou vynikat minimálními dopady na životní prostředí. Výstavba by měla začít v průběhu roku 2022.    

„První projekt Panattoni v Ostravě vnímám jako velkou zodpovědnost. Místní ekonomika již schytala mnoho ran a po těch strukturálních letos přišla ještě rána covidová. Věřím, že budoucí uživatelé ocení kromě blízkosti mezinárodního letiště i plánované napojení na kapacitní železniční vlečku přímo v areálu, a že Panattoni Park Ostrava Airport přinese regionu další pozitivní impulz. V neposlední řadě je samotná výstavba a vybavení budov příležitostí pro řadu subdodavatelských společností z Ostravska,“ řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro Českou republiku a Slovensko.

Panattoni Park Ostrava Airport vynikne mimořádně kvalitní a různorodou dopravní infrastrukturou. Využije synergií mezinárodního letiště, silničních tahů D1, D56 a I/58 a výhledově také železniční dopravy. Díky připravovanému kontejnerovému železničnímu terminálu vznikne v lokalitě tzv. multimodální komplex, který nabídne jedinečné logistické kapacity a možnosti. 

Projekt dále v souladu s dlouhodobou Panattoni strategií Go Earthwise vytvoří ekologicky a občansky příznivé prostředí. Areál bude navržen tak, aby jeho provoz minimalizoval dopady na životní prostředí včetně tzv. uhlíkové stopy a prospěl místní komunitě. Jde o unikátní koncept, který kombinuje občansky využitelné prostředí a supermoderní průmyslovou zónu. 

Panattoni Development Company je jednou z největších světových developerských společností v soukromých rukách a má v Severní Americe a Evropě 28 poboček, kde pracuje přes 400 zaměstnanců. Od zahájení činnosti ve střední Evropě v roce 2005 společnost dokončila dohromady přes 10 milionu m2 moderních průmyslových prostor v Polsku, České republice, Slovensku, Německu, a Velké Británii. Nabízí průmyslové, skladové i kancelářské plochy. Specializuje se na stavby na klíč (BTS build-to-suit), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. V současnosti je v procesu výstavby přes 1,7 milionů m2 průmyslových ploch.  Panattoni obhájila již po čtvrté za sebou pozici lídra evropského industriálního trhu. Mezi klíčové klienty patří společnosti jako Amazon, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros a Tesco. Kromě České republiky má Panattoni kanceláře také v Polsku, Velké Británii, Lucembursku, Německu, Španělsku, Nizozemí a na Slovensku.