Nový klientský portál a systém ETA slaví u zákazníků Gebrüder Weiss úspěch

Praha, 14.12.2020 – Po dvanácti týdnech od představení klientského portálu myGW se do něj registrovalo již více než 2000 zákazníků Gebrüder Weiss. „Naše nové komunikační rozhraní přichází v tu pravou chvíli, s jeho pomocí mají naši zákazníci přehled a kontrolu nad všemi skladovými operacemi a přepravou zboží, i když jsou například na home office,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Klientská platforma myGW poskytuje zákazníkům v reálném čase přesné meziodvětvové informace o toku jejich zboží pozemní, leteckou a námořní dopravou i data z oblasti skladové logistiky. Již po pouhém měsíci od spuštění začalo nový digitální zákaznický portál Gebrüder Weiss využívat více než tisíc klientů.

Logistika v chytrém telefonu

Přelomovou funkcí portálu myGW je jeho snadná dostupnost, přehlednost a intuitivní uživatelské prostředí. Všechny ovládací prvky byly dlouhodobě testovány, aby využívání systému bylo co možná nejjednodušší i pro zcela nového uživatele. Portál myGW je v principu webovou aplikací, je tedy možné se do něj přihlásit a naplno využívat všechny jeho funkce odkudkoli, kde existuje dostatečná konektivita. Prostředí myGW navíc využívá responzivní webový design, zobrazení se tedy přizpůsobuje konkrétnímu zařízení včetně tabletů a chytrých telefonů, na kterém jej daní uživatelé právě zobrazují. „Pokud chcete mít okamžitý přehled o objednávkách, zásilkách nebo skladových zásobách vašeho zboží, stačí se do systému přihlásit odkudkoli, kde je k dispozici datové připojení. Zejména v současné situaci s četným využíváním home office, ale také při častých cestách a pohybu mimo kancelář se pro manažery našich klientů jedná o zásadní přínos. Všechny informace navíc mají k dispozici v reálném čase, kdykoli je potřebují,“ vysvětluje Jan Kodada.

Česká republika je spolu s Německem, Rakouskem, Švýcarskem, Maďarskem a Slovenskem mezi prvními zeměmi, ve kterých je klientský portál myGW k dispozici. V současnosti již probíhají přípravné práce na zavedení platformy v jiných zemích, kde byly úspěšně zahájeny počáteční pilotní projekty.

Komunikace s koncovými zákazníky se zpřesňuje

Vedle myGW patří k nedávno implementovaným technologiím Gebüder Weiss také ETA, systém automatizovaného toku informací o předpokládaném čase doručení zásilek. „Naši zákazníci, a v současném předvánočním období především příjemci zásilek, oceňují srozumitelné a přesné informace, které jim při B2C doručování poskytujeme na základě využití údajů z našich systémů. V den vyzvednutí zboží od odesílatele nejprve posíláme adresátovi sms zprávu, kde jej informujeme o plánovaném doručení v průběhu následujícího pracovního dne. Tato zpráva obsahuje také odkaz, na kterém je možné si posunout termín doručení až o tři dny pro případ, že námi navrhovaný termín doručení příjemci nevyhovuje. Brzy ráno v den rozvozu potom odchází druhá sms zpráva s odkazem na sledování zásilky, telefonním spojením na řidiče a ETA, tedy informaci o dvouhodinovém časovém oknu, ve kterém plánujeme zásilku doručit. Tento údaj přitom vychází z výpočtů, které berou v úvahu mimo jiné také aktuální dopravní situaci na konkrétní rozvozové trase a jsou automaticky aktualizovány každých 5 minut,“ uvádí Jan Kodada.

Gebrüder Weiss se inovacím a implementaci nových systémů, které zvyšují transparentnost všech logistických procesů, věnuje na základě dlouhodobé interní strategie. Cílem je postupný přechod na kompletní online komunikaci mezi klienty a společností v zájmu co nejpřesnějšího a nejefektivnějšího sdílení informací.

……..…………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice zaměstnává společnost Gebrüder Weiss na 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.  

Více informací o společnosti a jejích službách najdete také na https://www.gw-world.com/cz/news/press-releases/