Společnost HMD Global představila nový model Nokia 5.4, který nabídne skvělý poměr ceny a výkonu

Praha, 15. prosince 2020 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznámila očekávanou novinku do svého portfolia chytrých telefonů. Nokia 5.4 cílí na všechny, kteří hledají pokročilé funkce a pravidelné aktualizace systému za příjemnou cenu. 

Juho Sarvikas, CPO a VP ve společnosti HMD Global sdělil „Zdá se, že tento rok je pro spotřebitele mimořádně obtížný. Jen ve Velké Británii a USA má až 30 % populace vedlejší příjem. S telefonem Nokia 5.4 jsme chtěli nabídnout výkonný telefon za dostupnou cenu, abychom uspokojili všechny, kteří se v současné době snaží mít své výdaje pod kontrolou. Jsem přesvědčen, že jsme tímto modelem nastavili pomyslnou laťku v tom, co by měl telefon střední třídy nabízet. Je pro nás nesmírně důležité přinášet na trh telefony, které nejen skvěle fungují, ale jsou bezpečné a stvořené pro dlouhodobé používání.

Dlouhodobé používání znamená mnohem více než jen kvalitní zpracování. Jedná se zejména o průběžné vylepšování systému a jeho pravidelné aktualizace. Ať už využíváte elektrický vůz nebo telefon Nokia, pochopíte, že aktualizace softwaru jsou zásadní pro zajištění lepšího výkonu. S hrdostí mohu sdělit, že jsme jednou z firem, které jsou v této oblasti nejlepší.”

Stvořený pro fotografické nadšence

Nokia 5.4 je perfektním parťákem pro všechny nadšence do fotografování. Kvalitní sestava se skládá ze čtyř fotoaparátů, kdy hlavní snímač disponuje rozlišením 48 MP. To je pro zajímavost 162krát více než měla původní Nokia 7650, která jako první telefon Nokia nabízela vestavěný fotoaparát. Dále se ve výbavě nachází 5MP ultra širokoúhlý fotoaparát a dva 2MP snímače pro makro snímky a pro hloubku ostrosti. Přední fotoaparát s rozlišením 16 MP se postará nejen o skvělé selfie fotografie. 

Zaznamenaná videa jsou bohatší než kdy dříve díky možnosti profesionálního dobarvení, které z obyčejného záznamu udělá hotový filmový projekt. Nově se do střední třídy telefonů dostává režim „kino“, které video zachycuje tradiční filmovou rychlostí 24 snímků za sekundu a umožňuje natáčet v kinematografickém formátu 21:9. Po natočení videa, lze celý záznam doladit pro docílení prvotřídního filmového zážitku.

Pro uživatele, kteří si naopak ocení zachycení i těch nejmenších pohybů, umí Nokia 5.4 nahrávat videa s 60 snímky za vteřinu. V kombinaci se stabilizací obrazu, technologií OZO audio a potlačením okolního hluku, se nová Nokia 5.4 perfektně hodí pro každého, kdo to s natáčením myslí alespoň trochu vážně. 

Spolehněte se na umělou inteligenci s procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 662

Nokia 5.4 dedikuje výkon na činnost, která je v aktuální chvíli nejvíce potřeba. Ať už jde o práci, hraní náročných her, streamování, fotografování nebo o zábavu těch nejmenších, nová Nokia 5.4 optimalizuje dokonale svůj výkon, aby daný úkol zvládla co nejlépe i s ohledem na výdrž baterie. O to se stará procesor Qualcomm® Snapdragon™ 662 s kombinací nejnovější umělé inteligence, který rozděluje výkon podle potřeby.

Nádherný navenek i uvnitř

Získejte více prostoru pro práci i zábavu. Kvalitní a pohlcující 6,39“ HD+ displej s diskrétním průstřelem na přední fotoaparát nabízí ideální kompromis mezi velikostí a pohodlnosti při jeho ovládáním. Všechny telefony Nokia, navíc procházejí přísným testováním pro dostatečnou odolnost a spolehlivost. Poutavý design s odolným zadním krytem je pak skvělý odkaz na severský původ telefonů Nokia. Barevná provedení novinky jsou inspirována noční oblohou a propůjčují telefonu podmanivý vzhled, kterému je těžké odolat.

Pořádná výdrž a stále aktuální systém
Díky dvoudenní výdrži na jedno nabití, je Nokia 5.4 připravena na náročné a dlouhé používání. Přítomná je i osvědčená technologie Adaptive Battery. Ta pomocí zapojení umělé inteligence chytře rozděluje energii po celou dobu používání mezi jednotlivé aplikace a zajistí tak přísun energie dle aktuální potřeby. 

Nokia 5.4 je navržena od samého začátku pro dlouhodobé používání. Každý měsíc po dobu tří let se uživatelé novinky mohou, stejně jako u ostatních telefonů Nokia, těšit na pravidelné bezpečnostní aktualizace. Hlavní aktualizace systému jsou pak přislíbeny po dobu dvou let. Nová Nokia 5.4 je navíc už teď připravena na brzký příchod Androidu 11.

Cena a dostupnost

Dostupnost, doporučenou cenu a barevné varianty na našem trhu brzy upřesníme.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na http://www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státecha dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.