Wandera uvádí na trh nástroj pro práci na dálku který je 4 krát rychlejší než VPN

Brno, 15.12.2020 – společnost Wandera, lídr v oblasti cloudového zabezpečení, v úterý oznámila spuštění cloudové služby Wandera Private Access (WPA), která poskytuje zabezpečený vzdálený přístup k aplikacím hostovaným v datovém centru nebo v cloudu pomocí principů Zero Trust Network Access (ZTNA).

Během uplynulých 10 let se celosvětově čtyřnásobně zvýšil počet zaměstnanců, kteří pracují vzdáleně. Během pandemie Covid-19 tento trend dosáhl svého vrcholu a některé firmy dokonce vyhlásily, že se již do svých kanceláří nevrátí. Vzdálený způsob práce ovšem s sebou nese mnoho bezpečnostních rizik, kterých hackeři stále častěji využívají. Více než 40 % firem po celém světě zažilo kybernetický útok související s nedostatkem kontroly k přístupu firemních dat. 

Podle Gartner’s Market Guide pro oblast Zero Trust Network Access vymění do roku 2023 60% firem většinu svých virtuálních privátních sítí (VPN) pro vzdálený přístup za nové řešení na principech ZTNA. Je mnoho důvodů, proč ZTNA přístup předčí VPN. Uživatelská přívětivost na mobilních i desktop zařízeních, bezpečnost, podpora moderních přístupů ke cloud aplikacím bez nutnosti přistupovat k nim přes vnitřní firemní síť.

Produkt pro bezpečnou práci na dálku jsme začali v Brně vyvíjet před 18 měsíci, tedy ještě před vypuknutím pandemie Covid-19. Dlouhodobě jsme sledovali trend vzdálené práce a žádné jiné řešení na trhu nenabízelo kombinaci bezpečnosti, zero trust principů a uživatelského komfortu. Proto mám radost, že se nám podařilo vyvinout produkt, který umožní řešit současné problémy mnoha firem při práci na dálku“, řekl Radomír Antoš, VP Engineering EMEA, Wandera. 

Wandera Private Access umožňuje bezpečnou vzdálenou práci a nabízí bezproblémové a konzistentní uživatelské prostředí z libovolného připojeného zařízení (se systémem iOS, Android, Windows 10 a Mac OS) do kterékoliv aplikace, bez ohledu na to, kde je hostována. Eliminuje přístup k datům a aplikacím v případě, že uživatel nebo jeho zařízení nesplňuje nastavené bezpečností podmínky. To ulehčuje práci nejen uživatelům ale i správcům, kteří živě mohou sledovat, kdo se k firemním aplikacím připojuje. WPA je cloudová služba, která  se dynamicky škáluje tak, aby zvládla prakticky neomezený počet připojení klientů.

Wandera Private Access je vstupní branou firem pro přijetí bezpečnostních standardů ZTNA. Zavedení WPA přidává možnosti SASE (Secure Access Service Edge) do našeho škálovatelného bezpečnostního cloudu, což z Wandery dělá strategického poskytovatele zabezpečení pro firmy po celém světě, “ řekl Eldar Tuvey, CEO Wandery.

Sofistikovanější nástroje na principech ZTNA, umožňují oproti tradičním VPN řešením i tzv. „always-on“ přístup, kdy VPN zůstává stále zapnutá. Tento způsob umožňuje snadný přístup uživatelů i k aplikacim s velkým objemem přenesených dat jako je např. Office 360 aniž by museli vytěžovat vnitrofiremní síť. 

Pro více informací o WPA navštivte: https://www.wandera.com/private-access/ 

Další informace k rozdílům mezi VPN a ZTNA najdete zde

Další statistiky z oblasti cloudové bezpečnosti najdete zde.  

O Wandeře 

Wandera se zabývá cloudovým zabezpečením, chrání moderní podniky nad rámec vzdálených přístupů do firemních sítí. Cloudová služba Wandery poskytuje uživatelům ochranu před hrozbami v reálném čase, filtrování obsahu a přístup k síti na bázi ZTNA principů kdykoliv, když využívají firemní aplikace na smartphonech nebo noteboocích. Díky velkému množství rozmanitých dat, které naše platforma zpracovává, dokážeme také předcházet problémům, jakými jsou např. phishing nebo neplánované vysoké útraty za datový roaming. Momentálně má Wandera pobočky v Brně, Londýně a San Franciscu. V roce 2017 získala Wandera. financování 27,5 milionů dolarů od Sapphire Ventures, čímž celkové financování společnosti dosáhlo 53,5 milionu dolarů.