Zaměstnanci Panattoni získali sportovně-charitativní aktivitou pro UNICEF 1,7 milionu korun

Zaměstnanci společnosti Panattoni po celé Evropě se zapojili do sportovně-charitativní aktivity na podporu UNICEF.  Navzdory pandemickým omezením a částečnému přechodu na práci z domova se 211 pracovníků z osmi zemí zapojilo do firemní charitativní kampaně „Robomania“ a po dobu dvou týdnů sbíralo body do mobilní aplikace Activy. Prostřednictvím běhu, domácího cvičení či jízdy na kole získali společně dohromady 143 777 bodů. Každý bod byl následně konvertován na peněžní měnu a zdvojnásoben. Tak vznikla suma ve výši v přepočtu 1,7 milionu korun, kterou Panattoni následně zaslala přes UNICEF (dětský fond OSN) na podporu dětí v Súdánu, Jemenu, Nigérii a Sýrii. Charitativní kampaň se uskutečnila při příležitosti narozenin evropského šéfa Panattoni Roberta Dobrzyckiho, který se k akci osobně připojil.

„Náročné období omezených možností cestování, týmových sportů a vynuceného home-officu vyplnila naše celoevropská aktivita kombinující sport a pomoc dobré věci. Musím pochválit všechny spolupracovníky za to, že se zapojili a tým pražské pobočky dokonce zvítězil v soutěži regionálních týmů a přispěl velkou porcí bodů a tím i financí pro UNICEF,“ řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Do kampaně Robomania se zapojilo 211 zaměstnanců Panattoni z České republiky, Slovenska, Polska, Nizozemska, Lucemburska, Španělska, Německa a Velké Británie. Kampaň probíhala
od 23. listopadu do 7. prosince 2020. Během této doby se účastníci v celé Evropě zapojili celkem do 2 477 aktivit tohoto druhu a urazili 8 290 km. Společnost Panattoni se v ČR i na Slovensku zapojuje pravidelně do nejrůznějších sportovně-charitativních CSR aktivit společností působících na realitním trhu, jejichž organizaci však letos nepříznivě postihla vládní opatření v souvislosti s epidemií Covid-19. Kampaň Robomania, se díky propojení účastníků prostřednictvím mobilní aplikace, stala ideálním řešením.

Panattoni Development Company je jednou z největších světových developerských společností v soukromých rukách a má v Severní Americe a Evropě 28 poboček, kde pracuje přes 400 zaměstnanců. Od zahájení činnosti ve střední Evropě v roce 2005 společnost dokončila dohromady přes 10 milionu m2 moderních průmyslových prostor v Polsku, České republice, Slovensku, Německu, a Velké Británii. Nabízí průmyslové, skladové i kancelářské plochy. Specializuje se na stavby na klíč (BTS build-to-suit), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. V současnosti je v procesu výstavby přes 1,7 milionů m2 průmyslových ploch.  Panattoni obhájila již po čtvrté za sebou pozici lídra evropského industriálního trhu. Mezi klíčové klienty patří společnosti jako Amazon, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros a Tesco. Kromě České republiky má Panattoni kanceláře také v Polsku, Velké Británii, Lucembursku, Německu, Španělsku, Nizozemí a na Slovensku.