Axis uvádí 360° kameru s funkcí autopilota. Poslouží ke snímání širokých prostranství

Axis Communications uvádí na trh síťovou kameru AXIS Q6010-E, která nabízí vysoké rozlišení a je speciálně navržena k provozu společně s libovolnou síťovou kamerou řady AXIS Q60-E PTZ. Díky šířce záběru 360° kamera zprostředkovává celkový přehled o situaci jak na velkých prostranstvích, tak také v úzkých uličkách. Zachycení detailů zajistí připojená PTZ kamera s vysokým optickým zoomem.

Kamera AXIS Q6010-E je vybavena čtveřicí 5MPx senzorů s proměnným ostřením, z nichž každý má maximální rozlišení 2591×1944 pixelů. Díky tomu se eliminují tzv. slepá místa, a proto je ideální ke zprostředkování celkového přehledu o situaci jak na velkých prostranstvích, tak také v úzkých uličkách. 

V kombinaci s kopulovitou PTZ kamerou nabízí AXIS Q6010-E v jedné jednotce zobrazení detailů až s 40násobným optickým zoomem a funkcí autopilota. Je-li v jednom ze čtyř 5 MP senzorů detekován pohyb, PTZ kamera začne v zabíraném poli objekt automaticky sledovat.

Kamera využívá technologie Axis Zipstream s podporou standardů H.264 a H.265, což výrazně zmenšuje požadavky na šířku pásma a úložný prostor. AXIS Q6010-E sdílí stejný stojan, napájecí příslušenství a síťový kabel jako síťová PTZ kamera AXIS Q60-E, takže k instalaci není potřeba žádné vybavení navíc.

Mezi nejdůležitější charakteristiky kamery AXIS Q6010-E patří: 

  • Rozsah 360° a ovládání PTZ kamery na jedno kliknutí
  • Čtveřice 5Mpx senzorů s celkovým rozlišením 20 Mpx
  • Snadno vyměnitelné jednotlivé senzory
  • Vyžaduje připojení PTZ síťové kamery z řady AXIS Q60-E 
  • Funkce autopilota

Kamera již je k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou koncovou cenu 42 000 Kč

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.